Premier do mieszkańców Kaszub: Zachęcam do głosowania na Piotra Müllera!

  • 09.10.2019, 09:23 (aktualizacja 14.10.2019, 14:25)
  • Redakcja wejherowo24.info
Premier do mieszkańców Kaszub: Zachęcam do głosowania na Piotra Müllera!
Premier Mateusz Morawiecki zachęca mieszkańców Kaszub do głosowania na swojego bliskiego współpracownika Piotra Müllera – kandydata PiS, obecnego posła na Sejm RP oraz rzecznika rządu.

 

– Serdecznie zachęcam mieszkańców Kaszub do głosowania na Piotra Müllera. Pracuję blisko z Piotrem od dłuższego czasu. Wiem, że jest zaangażowany na rzecz wszystkich mieszkańców Pomorza. – podkreślił Premier Mateusz Morawiecki. 

Piotr Müller, jeden z najbliższych współpracowników Premiera Mateusza Morawieckiego, w nadchodzących wyborach parlamentarnych ponownie będzie ubiegał się o mandat poselski. Wystartuje z 3 miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 26, czyli również w powiecie kościerskim.

– To dla mnie zaszczyt, że mogę ponownie ubiegać się o mandat posła na Sejm RP, zwłaszcza kandydując z mojego rodzinnego Pomorza. Jako poseł chciałbym dalej zabiegać o dynamiczny rozwój naszego regionu, mając na uwadze potrzeby i potencjał jego mieszkańców. Jestem przekonany, że będzie to możliwe dzięki skutecznej i zrównoważonej polityce, jaką prowadzi Prawo i Sprawiedliwość, które dba o realizację obietnic wyborczych wobec szerokich grup społecznych – podkreślał na początku kampanii Piotr Müller.

W Lubaniu o polityce prorodzinnej rządu RP

Piotr Müller spotkał się z mieszkańcami powiatu kościerskiego podczas Kaszubskiej Jesieni Rolniczej oraz dożynek diecezji pelplińskiej i gminy Nowa Karczma. Tematem rozmów była głównie polityka prospołeczna rządu Prawa i Sprawiedliwości. Znane wszystkim Rodzina 500plus, trzynasta emerytura czy też zerowy PIT dla młodych osób do 26. roku życia - to tylko kilka przykładów realizacji dobrej polityki ostatnich czterech lat. 

Kim jest Piotr Müller?

Piotr Müller kandyduje z rodzinnego okręgu. Jest jednym z najbliższych współpracowników Premiera Mateusza Morawieckiego, który w czerwcu 2019 roku powołał go na rzecznika prasowego swojego rządu i ministra w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od końca 2018 roku poseł na Sejm RP, po śmierci ś.p. Jolanty Szczypińskiej. Pochodzi z rodziny o tradycjach politycznych. Jest synem byłego szefa struktur podziemnych Solidarności na Pomorzu Środkowym. Z wykształcenia jest prawnikiem, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. W 2019 roku został uznany przez Dziennik Gazetę Prawną za jednego z 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce.

Dzieci i młodzież z powiatu kościerskiego jak młodzi odkrywcy dzięki wizycie Naukobusa 

W sierpniu dzieci i młodzież z powiatu kościerskiego mogli poczuć się jak prawdziwi odkrywcy. Zobaczyli, ile energii musi włożyć serce w pompowanie krwi, dotkną kuli plazmowej, w której dochodzi do wyładowań elektrycznych, sprawdzą, z czego zbudowane jest ludzkie ciało. Wszystko za sprawą Naukobusa – mobilnego laboratorium, które jeździ po całej Polsce, pokazując dzieciom najlepszą stronę nauki. Wystawa zawitała w sierpniu na Kaszuby, a dokładniej do Kompleksu Wypoczynkowego Szarlota k. Kościerzyny. Na taki pomysł urozmaicenia ostatnich dni wakacji wpadł Piotr Müller – poseł z Pomorza, minister w Kancelarii Premiera. 

Jeszcze jako wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego wspierałem projekt Naukobusa, czyli mobilnej wystawy naukowej, która dociera do miejscowości w całej Polsce. Dzieci przez zabawę i interaktywne elementy wystawy uczą się nauki – wyjaśnił poseł Piotr Müller, który był inicjatorem wizyty Naukobusa w powiecie kościerskim. Naukobus zawiera około dwudziestu eksponatów, których działanie objaśniają animatorzy z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Mobilne laboratorium dociera do najdalszych zakątków kraju. Dzięki temu każde dziecko bez względu na miejsce zamieszkania ma szansę uczestniczyć w zajęciach w nowoczesnym i multimedialnym centrum nauki, a także w praktyczny sposób poznawać tajniki różnych dziedzin nauki. 

Wybory już 13 października 2019 

Polacy pójdą do wyborów już 13 października 2019 roku i zadecydują kto będzie rządził naszym krajem. Piotr Müller startuje z 3 miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 26, który obejmuje Słupsk, Gdynie oraz powiaty: wejherowski, kościerski, kartuski, bytowski, chojnicki, człuchowski, lęborski, pucki i słupski. Dzięki skutecznym działaniom na rzecz regionu oraz odpowiedzialnej polityce Prawa i Sprawiedliwości, to właśnie partia Jarosława Kaczyńskiego zyskuje coraz większe poparcie na Pomorzu. Po raz pierwszy historii Prawo i Sprawiedliwość ma szansę wygrać w tym okręgu .

 ---

Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe