Ulica Przemysłowa. Pierwszy etap prawie zakończony

  • 09.10.2019, 15:23 (aktualizacja 09.10.2019, 16:20)
  • Redakcja wejherowo24.info
Ulica Przemysłowa. Pierwszy etap prawie zakończony
Jeszcze w tym miesiącu zostanie zakończona przebudowa pierwszego fragmentu ulicy Przemysłowej w Wejherowie. Inwestycje realizuje powiat wejherowski.

Modernizacja ulicy Przemysłowej w Wejherowie została podzielona na dwa etapy. Obecnie ku końcowi zmierza pierwszy etap czyli od krajowej "6" do skrzyżowania z ulicą Wierzbową. 

"W tej chwili trwają prace wykończeniowe. Jest to inwestycja realizowana przez powiat wejherowski. Finansowana jest z budżetu powiatu oraz z funduszy rządowych." - powiedział Jacek Thiel wicestarosta powiatu wejherowskiego. 

Koszt modernizacji pierwszego etapu opiewa na kwotę ponad 4 mln. zł. 

"W ramach inwestycji powstała przede wszystkim nowa nawierzchnia od ulicy Granicznej do ulicy Wierzbowej czyli do miejsca gdzie powstaje rondo, będące inwestycją miejską. Oprócz tego powstała ścieżka rowerowa."- powiedział Jacek Thiel wicestarosta powiatu wejherowskiego. 

Powstały nowe zatoczki autobusowe, chodniki, oświetlenie. Dokonano przebudowy całej infrastruktury podziemnej. Realizowana jest także ulica Karnowskiego, która łączy się z Przemysłową. To jest już inwestycja miejska. 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe