Biegacze z powiatu wejherowskiego. Mistrzostwa Szkół Podstawowych

  • 21.10.2019, 13:10 (aktualizacja 21.10.2019, 13:18)
  • Bartłomiej Woźniak
Biegacze z powiatu wejherowskiego. Mistrzostwa Szkół Podstawowych zdj: PZPOW w Wejherowie
Zawodnicy z Powiatu Wejherowskiego rewelacyjnie zaprezentowali się w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych oraz Ponadpodstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się 16.10.2019 roku w Gdyni.

Największe sukcesy zawodnicy odnieśli w rywalizacji chłopców w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz dziewcząt w ramach Wojewódzkiej Licealiady. W tej młodszej kategorii bezapelacyjnie wygrali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie na zostali Mistrzami Województwa Pomorskiego. Złota sztafeta biegła w składzi : Oskar Burchardt, Jakub Dylak, Kacper Ferra, Szymon Gdanietz, Filip Krzemień, Marek Machnicki, Wiktor Matyjaszczyk, Fabian Robaszkiewicz, Mateusz Sabisz, Szymon Zbróg oraz Gracjan Ziemiańczyk. Trenerami i opiekunami tej drużyny byli: Ilona Myszk oraz Tomasz Formella. Natomiast w rywalizacji dziewcząt w starszej kategorii, ekipa Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie bezapelacyjnie triumfowała. Dziewczęta z popularnej „Samochodówki: praktycznie od początku do końca prowadziły i wbiegły na metę z dużą przewagą na drugą ekipą. Mistrzowska sztafeta biegła w składzie: Kamila Domarus, Julia Myszk, Aleksandra Dominik, Martyna Piekut, Marta Kandziora, Weronika Siwonia, Dominika Dopke, Natalia Mathea, Milena Fajter, Daria Teska, Natalia Molenda. Trenerem tej ekipy jest Maria Maj – Roksz oraz Beata Zaustowska. Dla obu ekip należą się ogromne brawa, bo to niebywały sukces.

Jeśli chodzi o zmagania najmłodszych dziewcząt to Szkoła Podstawowa w Bojanie w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci zdobyła srebrne medale. I jest to naprawdę super wynik. Dziewczęta z Bojana pobiegły w składzie: Maria Gackowska, Kaja Hewelt, Agnieszka Jaroń, Nikola Matlakowska, Lena Rynkiewicz, Róża Rynkiewicz, Paulina Urban, Lidia Wojtysiak, Amelia Woryna, Julia Zamojska oraz Nina Zwolak. Opiekunem drużyny był Karol Mastalerz. Wicemistrzami Województwa Pomorskiego zostali także chłopcy z Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie. Ekipie z „Samochodówki’ należą się duże brawa za ten rezultat. Srebrna drużyna biegła w składzie: Dominik Noweta, Igor Wiczkowski, Oskar Ciba, Paskal Czaja, Mikołaj Formella, Maciej Gawiński, Jakub Dettlaff, Konrad Stawicki, Jakub Godlewski oraz Ryszard Lademann. Trenerami tego teamu byli: Maria Maj – Roksz oraz Sławomir Szmuda.

 

Bartłomiej Woźniak

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe