Doświetlenie przejść. Bezpiecznie do przedszkola

  • 13.11.2019, 11:53 (aktualizacja 14.11.2019, 08:57)
  • Redakcja wejherowo24.info
Doświetlenie przejść. Bezpiecznie do przedszkola
Kolejne przejścia dla pieszych zostały doświetlone dzięki zamontowaniu dodatkowego oświetlenia. Miasto zainstalowało nowe lampy na trzech przejściach na skrzyżowaniu ulic Derdowskiego i Słonecznej, m.in. przy Przedszkolu Samorządowym nr 2.

Zarówno powiat wejherowski jak również miasto Wejherowo prowadzą wspólne działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa. Jednym z działań jest właśnie sukcesywne doświetlanie przejść dla pieszych.

"To jest myśl jeszcze z poprzedniej kadencji, gdzie umówiliśmy się razem ze starostwem powiatowym, że razem będziemy doświetlać te najbardziej newralgiczne miejsca.(...) W zeszłym roku zrobiliśmy ich kilka, w tym roku  kolejne trzy i tak każdego roku będziemy przejścia doświetlać." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa. 

Zainstalowane na przejściu dla pieszych oświetlenie zapewnia kierowcy lepszą widoczność pieszego, a pieszemu – lepszą widoczność zbliżających się pojazdów. Zainstalowanie lamp na przejściach dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Derdowskiego i Słonecznej, gdzie znajduje się Przedszkole Samorządowe kosztowało miasto ok. 90 tys. zł.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe