Zachować pamięć... Polsko - niemieckie spotkania

  • 15.11.2019, 10:01 (aktualizacja 15.11.2019, 10:12)
  • Redakcja wejherowo24.info
Zachować pamięć... Polsko - niemieckie spotkania http://pzpow.blogspot.com/
Najpierw 14-osobowa ekipa młodzieży pojechała do Niemiec, a teraz nastąpiła rewizyta. Goście w ramach projektu "zachować pamięć" odwiedzili m.in Wejherowo.

"Zachować pamięć" to nazwa międzynarodowego projektu. Polega na nawiązaniu współpracy pomiędzy młodzieżą polską a niemiecką.  Pierwsza edycja odbyła się w Niemczech w miejscowości Oberschleibheim. Nasza młodzież wyruszyła tam 28 kwietnia BR. Teraz do Polski przyjechała młodzież niemiecka. 

"Zachować pamięć, a więc musimy pamiętać, ale jednocześnie należy zachować dobre relacje. To właśnie młodzi ludzie muszą się poznać, przybliżyć swoją kulturę, nawiązać przyjaźnie między sobą i to się dzieje. Takie projekty, wymiany (...) powodują to, że nawzajem się szanujemy, rozumiemy lepiej i przez to możemy budować relacje przyjaźni." - powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski. 

Wizyta niemieckiej młodzieży trwała od 10 do 15 listopada. Goście odwiedzili m.in Piaśnice, obóz koncentracyjny oraz Muzeum II Wojny Światowej...
Projekt organizowany był przez Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie, a koordynatorem projektu z ramienia naszego samorządu był Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo Wychowawczych w Wejherowie.

 

Redakcja wejherowo24.info

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pamięć
Pamięć 17.11.2019, 01:43
Powinniśmy szanować życie nad wszystko

Pozostałe