W Wejherowie znów powiało weną... Literaci nagrodzeni

  • 15.11.2019, 11:36 (aktualizacja 15.11.2019, 11:53)
  • Redakcja wejherowo24.info
W Wejherowie znów powiało weną... Literaci nagrodzeni
W Miejskiej bibliotece Publicznej przy ulicy Kaszubskiej odbył się finał ogólnopolskiego konkursu literackie "Powiew Weny".

Po raz kolejny w Wejherowie powiało weną...  Literaci nie zawiedli, zarówno w kategorii poezja, jak również proza. Do tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu "Powiew Weny" wpłynęło ponad 20 prac, a motto, które przyświecało uczestnikom brzmiało ,,Czas, to szansa dla wolności” (Lew Tołstoj).

"W tym roku było troszeczkę mniej prac, niż zawsze. Bywało w poprzednich latach tak, że prac wpływało mniej, później więcej. Natomiast temat, pokazał, że każdy z twórców odczytuje zupełnie inaczej to motto." - powiedziała Ewelina Magdziarczyk - Plebanek dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie. 

W kategorii dla młodzieży pierwsze miejsce zdobyła Oliwia Lejman z Wejherowa. Drugie należy do Martyny Rutkowskiej z Redy, a trzecie do Wiktorii Konkel z Mechowa.
W kategorii dla osób dorosłych w dziedzinie poezji pierwsze miejsce przyznano Hannie Makurat - Snuzik z Gdańska. drugie Barbarze Malawskiej z Wejherowa, trzecie Klaudii Janiak z Wejherowa. 
W dziedzinie prozy najwyżej oceniono pracę Pauliny Melcer z Wejherowa. Na drugim miejscu znalazła się Maria Krzywda z Gdańska, a na trzecim Jerzy Kozerski ze Strzepcza. 
Nagrody finansowe w kategorii osób dorosłych funduje Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, nagrody rzeczowe w kategorii młodzieży funduje Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe