Luterek. Trzy równorzędne nagrody...

  • 18.11.2019, 14:38 (aktualizacja 18.11.2019, 14:47)
  • Redakcja wejherowo24.info
Luterek. Trzy równorzędne nagrody...
W Filharmonii Kaszubskiej odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Tatralnego "Luterek". Do Wejherowa przyjechali aktorzy - amatorzy z Trójmiasta oraz nieco dalszych zakątków Polski jak Poznań czy Lublin.

"Trzeba się śmiać" - o tym doskonale wiedzą uczestnicy XIV edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Teatralnego. śmiech na bis" to, bowiem hasło przewodnie tegorocznego spotkania. 

Przegląd rozpoczął się 14 listopada. Na scenie zaprezentowano łącznie 16 inscenizacji. 

"Najczęściej są to realizacje autorskie czyli scenariusze tworzone są indywidualnie do tych przedstawień." - powiedziała Jolanta Rożyńska dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury - Filharmonii Kaszubskiej. 

Jury postanowiło nie przyznawać nagrody Grand Prix ze względu na różnorodność estetyki prezentowanych spektakli i przyznać 3 równorzędne nagrody w wysokości 2000 zł każda następującym zespołom: 

• Teatr Collegium Gedanense z Gdańska za profesjonalne podejście do postaci dramatu, poruszające aktorstwo i reżyserię spektaklu; Nagroda ufundowana przez Prezydenta Miasta Wejherowa – Krzysztofa Hildebrandta

• Teatr „Kompromisu nie będzie” z Sopotu za odwagę, śmiałe aktorstwo i poczucie humoru; Nagroda ufundowana przez Starostę Powiatu Wejherowskiego – Gabrielę Lisius

• Teatru „MGAP” z Lublina za wyobraźnię, zespołowość i poczucie abstrakcji; Nagroda ufundowana przez Stowarzyszenie Absolwentów I LO w Wejherowie.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe