Tydzień Przedsiębiorczości. Aktywnie i świadomie...

  • 18.11.2019, 14:51 (aktualizacja 18.11.2019, 15:22)
  • Redakcja wejherowo24.info
Tydzień Przedsiębiorczości. Aktywnie i świadomie... www.pixabay.com
Rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W związku z tym pod koniec listopada odbywa się Powiatowy Tydzień Przedsiębiorczości. Przygotowano szereg spotkań, warsztatów oraz konkursów.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój i aktywne podejmowanie biznesowych inicjatyw. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty i debaty na temat przedsiębiorczości.
Powiatowemu Tygodniu Przedsiębiorczości przewodził temat mediacji sądowych. Oprócz Starostwa Powiatowego oraz Centrum Arbitrażu i Mediacji w organizacje czynnie włączył się Powiatowy Urząd Pracy z Wejherowa. 
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest od 2008 r. w ponad 150 krajach świata, w tym w Polsce. Powiat wejherowski w działaniach związanych z kreatywnością młodych ludzi bierze aktywny udział i to nie tylko podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Liczne, szkolenia, zadania dotyczące aktywności zawodowej różnych grup wiekowych, czy powołanie 3 lata temu Powiatowej Rady Przedsiębiorczości, to niektóre z  podejmowanych przez samorząd inicjatyw. 

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe