Trasa Kaszubska. Ruszyły prace...

  • 21.11.2019, 10:04 (aktualizacja 20.01.2020, 11:35)
  • Redakcja wejherowo24.info
Trasa Kaszubska. Ruszyły prace...
Wojewoda pomorski wydal zgodę na realizację trzech, z czterech odcinków Trasy Kaszubskiej. Pierwsze zezwolenie tzw. ZRID, czyli zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dotyczy fragmentu Chwaszczyno - Szemud.

Na odcinku Chwaszczyno - Szemud, który pierwszy dostał zielone światło, trwają już pierwsze prace. Realizacja ponad 40-kilometrowej drogi ekspresowej ma się zakończyć w drugiej połowie 2021 roku. Za jego realizację odpowiada firma Polaqua. Ta sama firma zrealizuje również drugi fragment ekspresówki między Gdynią a Chwaszczynem. 
Kolejnym odcinkiem będzie ten dotyczący Luzino - Szemud. Zezwolenie zostało wydane pod koniec października, a wykonawcą jest firma Budimex. 
Podstawowym celem inwestycji budowy drogi ekspresowej S6 jest stworzenie bezpiecznego i sprawnego połączenia Aglomeracji Trójmiasta ze Szczecinem,  przebiegającego z zachodu na wschód, równolegle do wybrzeża Bałtyku. Odcinek między Szemudem a Gdynią będzie stanowił jej ważny fragment ze względu na długość, ilość węzłów i skrzyżowanie z istniejącą Obwodnicą Trójmiasta.
Realizacja trasy to nie tylko drogi, ale i m.in. przejazdy oraz wjazdy awaryjne, systemy odwodnienia drogi, budowa i przebudowa sieci energetycznych, wodociągowych, gazowych, ciepłowniczych, kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dobra robota
dobra robota 27.11.2019, 14:36
dobrze bo drogi coraz bardziej zakorkowane
Roberto
Roberto 21.11.2019, 17:43
nareszcie

Pozostałe