Cmentarz komunalny w Wejherowie. Pierwsza część niebawem dostępna...

  • 27.11.2019, 12:42 (aktualizacja 29.01.2020, 17:01)
  • Lilii Wilczyńska
Cmentarz komunalny w Wejherowie. Pierwsza część niebawem dostępna... Lilii Wilczyńska
Już w drugiej połowie grudnia br. zostanie udostępniona pierwsza część cmentarza komunalnego w Wejherowie. Obecnie trwają intensywne prace związane z przygotowaniem terenu.

W marcu br władze miasta wraz z radnymi uznali, że konieczne jest uruchomienie cmentarza komunalnego w Wejherowie, który prowadzony będzie przez miasto. Po przyjęciu uchwały oraz wszelkich pozwoleń przystąpiono do prac. 

"Pozwolenie na budowę otrzymaliśmy pod koniec września. Musieliśmy poczekać, żeby się uprawomocniło i dopiero od połowy października zaczęliśmy prace związane z utworzeniem cmentarza." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa. 

Obecnie trwają ostatnie przygotowania 1,5 hektarowego terenu, który znajduje się tuż obok istniejącego cmentarza parafialnego.

"To był teren zalesiony. Położony jest na wzniesieniu, więc trzeba było przemieścić masę ziemi i odpowiednio uformować. Wiąże się to z posadowieniem murów oporowych." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa. 

Za administrację cmentarza komunalnego odpowiedzialny będzie Wejherowski Zakład Nieruchomości Komunalnych. Pierwsza część cmentarza komunalnego udostępniona będzie już w II połowie grudnia br. Teren przygotowano na około 2000 miejsc pochówku. 

 

Lilii Wilczyńska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lech
Lech 27.11.2019, 15:08
W marcu - mówiąc że najszybciej cmentarz czynny będzie za 2 m-ce , Prezydent nie wiedział że wszystko będzie musiało się uprawomocnić i aż tyle to potrwa ? Jak nie ma o tym pojęcia , to po co się wypowiadał ? Tak naprawdę - to już kilka lat temu , ten cmentarz powinien być czynny.
Feniks
Feniks 27.11.2019, 18:10
Lech co ty gadasz.. Nie uprawomocni tylko pozwolenie na budowę musiało być, potem 14 dni i jedziesz z piachem, tylko firma musi zgrać termin i robić z planem, wyszło jak wyszło, a widać, że nie budował eś, że nie wiesz, że terminynie idą w parze z życiem i zachciankami.. Komuna też miała plany 5 letnie.. Haha..
dobrze
dobrze 27.11.2019, 14:33
dobrze że coś o tym piszą

Pozostałe