Dwaj 22-latkowie odpowiedzą na posiadanie narkotyków. Zabezpieczono ponad 9 kg

  • 02.12.2019, 12:40 (aktualizacja 02.12.2019, 13:49)
  • KPP Wejherowo
Dwaj 22-latkowie odpowiedzą na posiadanie narkotyków. Zabezpieczono ponad 9 kg Zdj: KPP Wejherowo
Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Wejherowa zatrzymali dwie osoby w związku z posiadaniem oraz handlem narkotykami. Mundurowi zabezpieczyli ponad 9 kilogramów narkotyków. Sprawcy w sobotę zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Policjanci z wydziału kryminalnego wejherowskiej komendy pracowali nad sprawą dotyczącą wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. W minionym tygodniu wspólnie z policjantami ruchu drogowego zatrzymali w Wejherowie do kontroli drogowej kierowcę audi A6. Podczas kontroli samochodu znaleźli w nim amfetaminę w niewielkiej ilości.

Następnie mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni z psem tropiącym do wykrywania narkotyków przeszukali mieszkanie 22-latka. Tam pies tropiący pod schodami zaznaczył torbę, w której był haszysz w wadze około 2 kg oraz marihuana o wadze ponad 1,5 kg. Ponadto w lodówce mundurowi znaleźli kokainę. Następnie funkcjonariusze skontrolowali jeszcze drugi samochód należący do sprawców. W jego bagażniku zabezpieczono torbę, w której były około 4 kg amfetaminy, marihuana o wadze około 200 gramów oraz 76 tabletek extasy. Policjanci sprawdzili także mieszkanie 22-letniego pasażera audi. Pies tropiący wskazał kanapę w pokoju, w której mundurowi ujawnili narkotyki haszysz, amfetaminę i marihuanę o wadze łącznej około 1,6 kg. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 9 kilogramów narkotyków.

Dwaj 22-latkowie zostali zatrzymani i doprowadzeni do wejherowskiej komendy. Obaj mieszkańcy powiatu wejherowskiego zostali przesłuchani. W sobotę zostali doprowadzeni do wejherowskiej prokuratury gdzie usłyszeli zarzuty. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz wprowadzanie ich do obrotu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. 

 

KPP Wejherowo

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

codziennie
codziennie 13.12.2019, 20:01
Rozprowadzali narkotyki na terenie Mazowsza.
Gru 13, 2019 0
13 osób zatrzymanych, 11 tymczasowo aresztowanych, a 2 objętych policyjnym dozorem to wynik dotychczasowych działań stołecznych policjantów wymierzonych w przestępczość narkotykową na terenie województwa mazowieckiego. Dzięki funkcjonariuszom na rynek nie trafi znaczna ilość środków odurzających i substancji psychotropowych, a mężczyźni podejrzewani o ich przemyt, wprowadzanie do obrotu oraz inne przestępstwa usłyszeli już zarzuty. Mogą im grozić kary wieloletniego więzienia.
Materiał pochodzi z http://www.infoprzasnysz.com/
gratulujemy
gratulujemy 02.12.2019, 16:27
Dziękujemy Policji plaga narkomani istnieje od kilku lat szczególnie młodzież w szkolnym wieku , uczniowie przestają się uczyć nie kończą żadnej szkoły są agresywni a najbardziej tracą i cierpią rodzice kiedyś słynna u.konopnicka parę osób handlujących jak zrobiło się ciepło ociekło do norwegi by uniknąć kary a uzależnieni ze zniszczoną psychiką zostali bez środków do życia ( dilerka się śmiała na frajerach najlepiej się zarabia ) powinni płacić odszkodowanie a nawet rentę
takich mamy jeszcze sporo życzymy owocnej pracy
rodzice nie tolerujcie zabijania jak macie informacje kto posiada handluje zgłoś uratujesz komuś zdrowie a nawet życie

Pozostałe