Wejherowo. Typowy mistrz parkowania...

  • 03.12.2019, 12:17
  • SM Wejherowo
Wejherowo. Typowy mistrz parkowania... Zdj: SM Wejherowo
02 grudnia 2019 roku około godziny 14:45  strażnicy miejscy podjęli interwencję na ulicy Sobieskiego (dojazd do ZUS) w Wejherowie. W tym miejscu na całej szerokości chodnika zaparkował  kierowca pojazdu marki Dacia, czym uniemożliwił  pieszym poruszanie się po chodniku.

Zgodnie z art. 47. Ustawy prawo o ruchu drogowym,  dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 2,5 t,  pod warunkiem, że:

1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju,

2) szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m,

SM Wejherowo

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Vsrum
Vsrum 03.12.2019, 23:26
Takich pustakow trzeba karac mandatami i publikacjami. Tlumaczsnie ze nie ma miejsc parkingowych nie upowaznia do lamania przepisow. A miejsca sa, tylko albo platne albo troche dalej. Ttrzeba ruszy tylkiem i sie przejsc. Oby wiecej takich "dzialan" policji, bo mistrzow parkowania nie brakuje niestety.
thc
thc 03.12.2019, 21:40
jo u tu walka o dilerk
Agma
Agma 03.12.2019, 18:00
Zacznijmy od tego że w Wejherowie brakuje miejsc do parkowania!!Każdy staje gdzie kawałek jest czegoś wolnego i się nie dziwię!
Solidny
Solidny 03.12.2019, 16:01
Szacunek dla sprawnie działających w takich momentach funkcjonariuszy...aleeee...w tym miejscu nie ma dużego obciążenia ruchem pieszych...mało tego po drugiej stronie jest chodnik...tym bardziej że ten na zdjęciu prowadzi tylko do parkingu ZUS który jest tylko ZUSU i jest on zamykany poza godzinami pracy urzedu...p.s. do redakcji proszę o nie wywołanie zbędnej gownoburzy i wyolbrzymiania popełnionego wykroczenia. Pozdrawiam

Pozostałe