Kawiarenka artystyczna. Powiatowa placówka wciąż przyciąga twórców

  • 04.12.2019, 11:07 (aktualizacja 04.12.2019, 11:26)
  • Redakcja wejherowo24.info
Kawiarenka artystyczna. Powiatowa placówka wciąż przyciąga twórców Zdj: www.pzpow.blogspot.com
W siedzibie wejherowskiej Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo - Wychowawczej zorganizowane "kawiarenkę artystyczną". Przy słodkościach i napojach obecni oraz dawni wychowankowie placówki gromadzą się, żeby wspólnie porozmawiać o swoich pasjach i poznać się bliżej. Nie brakuje też dodatkowych atrakcji.

Muzyka, miła atmosfera, słodkości i pasje. Wychowankowie kół, którym przewodzi Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie spotkali się w ramach tzw. "kawiarenki artystycznej"

"Głównie oferta skierowana jest do podopiecznych naszych kół. Niektóre zajęcia realizowane są w naszej placówce, a niektóre odbywają się na terenie szkół ponadpodstawowych i czasami młodzież nie zna się. Poznają się niekiedy na konkursach, kiedy są nagradzane. " - powiedziała Mariola Błaszczuk wicedyrektor PZPOW w Wejherowie. 

Różnorakich kół zainteresowań nie brakuje. Kółko filmowe, plastyczne, literackie czy związane z tworzeniem strojów - to tylko niewielka część zorganizowanych dla dzieci  i młodzieży zajęć.
Gościem pierwszego ze spotkań w ramach "kawiarenki artystycznej" była dawna wychowanka wejherowskiej placówki- Marta Sucharska. Opowiedziała o swojej pasji, którą jest rzeźba.

Z okazji przypadających wówczas "Andrzejek"  przygotowano lanie wosku przez klucz, wróżenie z kształtu zastygłej masy oraz rzucanego przez nią cienia. Ponadto młodzież kosztowała ciasteczek z wróżbami i przepowiedniami.
"Kawiarenka artystyczna" to nowy pomysł Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie, który realizowany ma być cyklicznie. 

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

super
super 04.12.2019, 11:47
popieram takie działania jak najbardziej

Pozostałe