Kursy prawa jazdy dla uczniów. Najzdolniejsi odebrali już skierowania

  • 04.12.2019, 11:53 (aktualizacja 04.12.2019, 12:03)
  • Redakcja wejherowo24.info
Kursy prawa jazdy dla uczniów. Najzdolniejsi odebrali już skierowania
Starosta wejherowski Gabriela Lisius przekazała 27 uczniom tzw. "samochodówki" skierowania na realizację pełnego kursu prawa jazdy. Aplikanci zdobędą uprawnienia na kierowanie pojazdami w kategorii "B" lub według wyboru na kategorię "C".

Powiat wejherowski nie tylko zadbał o powiększenie bazy edukacyjnej swoich placówek i doposażenie pracowni, ale też o tzw. profity "miękkie" dla uczniów. Oznacza to, że na poszczególnych kierunkach finansowane są  różnorakie kursy dla uczniów. W Powiatowym Zespole Szkół nr 4 tzw. "samochodówce" 27 uczniów otrzymało bony na realizacje kursów prawa jazdy.

"W ramach realizacji projektu zawodowego wybudowaliśmy i wyposażyliśmy pracownie zawodowe. Oprócz tego aplikowaliśmy również o środki na staże, praktyki dla uczniów, ale też na dodatkowe kursy podnoszące kwalifikacje. Oprócz tego aplikowaliśmy dodatkowe fundusze na doradztwo zawodowe i kształcenie dla nauczycieli. W tej szkole dla uczniów dodatkowe kursy to operator wózków widłowych, spawania, operator koparko - spycharek oraz kursy prawa jazdy." - powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski. 

W okresie od listopada 2019 r. do lutego 2020 r. 7 uczniów szkoły ukończy kurs i zdobędzie uprawnienia prawa jazdy kategorii B, a 20 uczniów ukończy kurs i zdobędzie uprawnienia prawa jazdy kategorii C.
Koszt wsparcia w formie dokształcania poprzez kursy, staże, warsztaty w Powiatowym Zespole Szkól nr 4 w Wejherowie wynosi łącznie ok. 2 mln zł. 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe