Krofeya zrobiona. Od września będzie kursował autobus

  • 03.01.2020, 13:36 (aktualizacja 03.01.2020, 13:49)
  • Redakcja wejherowo24.info
Krofeya zrobiona. Od września będzie kursował autobus
Na osiedlu Sucharskiego w Wejherowie dokonano oficjalnego oddania zmodernizowanej ulicy Krofeya. Podczas uroczystości nie zabrakło mieszkańców, wykonawców inwestycji oraz władz miasta Wejherowa.

Na blisko 300-metrowym odcinku od ul. Mostnika do ul. Jana Kotłowskiego, powstała nowa nawierzchnia bitumiczna, chodniki z kostki betonowej oraz zjazdy na posesje. Nową infrastrukturę tworzy również zwiększona liczba lamp.

"Ulica jest zrobiona w taki sposób, że mieszkańcy są zadowoleni. Są tutaj miejsca postojowe, została poprawione cała infrastruktura podziemna." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa. 

Dodatkowym atutem zmodernizowanej ulicy jest stworzenie przystanku autobusowego. Od września będzie ulicą Krofeya kursował autobus Miejskiego Zakładu Komunikacji. Mieszkańcy od wielu zabiegali o remont ulicy, która dla osiedla jest niezwykle istotna.

"Ta ulica jest w ogóle strategiczną ulicą tego osiedla. Jest w ciągu komunikacyjnym do sklepów, niedawno było tutaj tez przedszkole. Ulica wcześniej była bardzo dziurawa i mieszkańcom utrudniało to bytowanie." - podkreśliła Iwona Musiał przewodnicząca Rady Osiedla Sucharskiego. 

Modernizacja ulicy to koszt 1 600 000 zł.  Oprócz efektów zewnętrznych, wykonano także prace  które na co dzień są niedostrzegalne jak kanalizacja deszczowa, linia kablowa oświetleniowa, kanalizacja teletechniczna. Przebudowana została także linia kablowa teletechniczna i elektroenergetyczna.

 

Redakcja wejherowo24.info

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 04.01.2020, 16:01
Poco miedzy domami ma jeździć autobus. Przecież przystanki sa blisko.na ul.Sucharskuego.Nie trujcie ludzi .i Nawet dzieci barwiące sie będą musiały uważać na autobusy i samochody.Czy ludzie aż sa tak wygodni że muszą mieć przystanek koło nosa.

Pozostałe