Sesja nadzwyczajna. Modernizacja dróg

  • 13.01.2020, 12:50
  • Redakcja wejherowo24.info
Sesja nadzwyczajna. Modernizacja dróg
Władze i Rada Powiatu Wejherowskiego 2020 rok rozpoczęli miłym akcentem w postaci zmian budżetowych podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Wejherowskiego. Pozwoli to na ponownie skorzystanie ze środków Funduszu Dróg Lokalnych i zmodernizowaniu kolejnych dróg w naszym powiecie.

Modernizacja dróg powiatowych, sfinansowanych głównie dzięki wsparciu  Funduszu Dróg Samorządowych, to najważniejszy temat pierwszej w 2020 roku nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Wejherowskiego. 


"Wprowadziliśmy do budżetu ponad 8 700 000 zł. Są to środki pozyskane z Funduszu Dróg Samorządowych na remont i budowę nowych dróg na terenie powiatu wejherowskiego.  Jest to fragment ulicy Obwodowej w Redzie (o dalszą część też będziemy wnioskować w ramach funduszu). Kolejna ulica to Pomorska w Rumi oraz droga w gminie Szemud, a dokładnie trasa Kielno - Karczemki i w samej miejscowości Kielno." - powiedziała Gabriela Lisius starosta powiatu wejherowskiego. 

Przypomnijmy, że to nie pierwsze wsparcie jakie otrzymują samorządy w ramach Funduszu Dróg Lokalnych. Powiat wejherowski jest wielokrotnym beneficjentem programu, dzięki czemu udało się m.in. przystąpić do modernizacji drogi na trasie chociażby Lewinko - Pobłocie. Niedawno dzięki dotacji z funduszu drogowego do użytku oddano m.in. drogę leżącą na terenie gminy Wejherowo w Kąpinie. 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe