Czyste powietrze. Ułatwienia dla mieszkańców Wejherowa

  • 20.01.2020, 11:43 (aktualizacja 20.01.2020, 11:49)
  • UM Wejherowo/ redakcja
Czyste powietrze. Ułatwienia dla mieszkańców Wejherowa Zdj. wwww.pixabay.com
W wyniku podpisanego porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, można już składać wypełnione wnioski do programu „Czyste Powietrze” w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Wejherowie.

Pomimo, iż wnioski można składać w siedzibie Urzędu Miejskiego to Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku nadal pełni rolę nadrzędną w prowadzeniu programu i to od ich decyzji zależy czy wnioskodawca otrzyma dofinansowanie. 
Dodatkowym udogodnieniem dla mieszkańców Wejherowa, którzy chcieliby złożyć wniosek  jest możliwość skorzystania z pomocy przy wypełnieniu wniosku do Programu Krajowego „Czyste Powietrze”. Informację o programie oraz pomoc przy wypełnianiu wniosków można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Wejherowie (ul. 12 Marca 195, a dokładnie przy stanowisku obok Kancelarii Ogólnej) w poniedziałki w godz. 8:30-16:30.
 Dofinansowanie jest skierowane do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą zmienić ogrzewanie na bardziej ekologiczne oraz planują termomodernizację budynku.
W celu skorzystania z pomocy przy wypełnianiu wniosków należy umówić się na termin konsultacji (tel. 58 677-71-03) oraz przygotować wszelkie dane, a także dokumenty zawarte na „Liście sprawdzającej (dane niezbędne do złożenia wniosku)”. Są to m.in termin rozpoczęcia i zakończenia prac, dane dotyczące budynku np. nr księgi wieczystej, nr działki oraz wszelkie kwestie techniczne związane z ogrzewaniem przed i po modernizacji. 

 

UM Wejherowo/ redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe