13 emerytura. Prezydent podczas wystąpienia w Wejherowie zapewnił...

  • 12.02.2020, 09:41 (aktualizacja 12.02.2020, 09:51)
  • Lilii Wilczyńska
13 emerytura. Prezydent podczas wystąpienia w Wejherowie zapewnił... Zdj; www.pixabay.com
Podczas wizyty w Wejherowie prezydent Polski - Andrzej Duda zapowiedział, że zrobi wszystko, aby seniorzy otrzymali 13 emeryturę.

Prezydent Polski Andrzej Duda zapewnił podczas wystąpienia na Placu Jakuba Wejhera, że zrobi wszystko, żeby seniorzy otrzymali 13 emeryturę. Przypomnijmy, że po raz pierwszy 13 emerytura wypłacona została w ubiegłym roku. W ostatnim czasie Senat zakwestionował projekt i chciał wprowadzić zmiany. Gdyby tak się stało wypłata 13 emerytury byłaby zawieszona. Prezydent Andrzej Duda w trakcie wystąpienia na Placu Jakuba Wejhera podkreślił, że 


"... będę czynił wszystko, żeby 13. emerytura była, bo ona jest bardzo ważna. Bo ona także stanowi element planu modernizacyjnego Polski. To jest właśnie plan modernizacyjny, plan budowania lepszego państwa. Plan budowania państwa nowoczesnego, plan budowania państwa, w którym jest praca, w którym są godne warunki życia dla wszystkich, także dla tych, którzy przez całe życie pracowali i którzy dzisiaj chcą i mają prawo odpocząć. Im także należy się zabezpieczenie ich godności i godnych warunków życia..."


W tym roku 13 emerytura będzie wynosić 1200 złotych brutto i zostanie wypłacona prawdopodobnie w kwietniu.

 

Lilii Wilczyńska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe