Dzikie wysypiska. Komu zależy na ich tworzeniu?

  • 14.02.2020, 08:58 (aktualizacja 14.02.2020, 09:01)
  • Sm Wejherowo
Dzikie wysypiska. Komu zależy na ich tworzeniu? Zdj: SM Wejherowo
Od kilku lat na niezagospodarowanej działce przy ulicy Łęgowskiego, należącej do gminy miasta Wejherowa tworzone jest dzikie wysypisko śmieci. Podrzucane są gałęzie, odpady zielone, stare sedesy, umywalki, uszkodzone lodówki i inne śmieci. Podobne wysypisko zostało stworzone pod wiatą śmietnikową na ulicy Sobieskiego 338 i Harcerskiej.

Na dzikich wysypiskach zobaczyć można stare meble drzwi, drzwi, dywany oraz inne wielkogabarytowe odpady, które  właściciele powinni dostarczyć do Punktu Selekcyjnej Zbiórki Odpadów, mieszczącego się w ZUK. Tam  śmieci   od mieszkańca Wejherowa przyjmą za darmo. Trzeba je tylko dostarczyć we własnym zakresie. Tymczasem te  wysypiska   tworzone są często pod samymi oknami mieszkańców, ale w tym zakresie trwa zmowa milczenia. Miasto już kilkakrotnie zlecało porządkowanie zaśmieconych miejsc, ale wysypiska  tworzone są od nowa. Za zaśmiecanie terenu przy ulicy Łęgowskiego obwinia się osoby zamieszkujące na ogródkach działkowych. Po śmieciach widać , że do tych działań przyczyniają się nie tylko działkowicze. Póki co, przysłowiowi bałaganiarze czują się bezkarni, ale tak dalej być nie może. Tworzenie dzikich wysypisk śmieci  i ich likwidacja obciąża wszystkich podatników. Każdemu z nas powinno zależeć na tym,  aby śmieci trafiały do miejsc wyznaczonych, bo i tak za nie płacimy. Podrzucanie ich pod  wiaty śmietnikowe i  na niezagospodarowane działki, w przyszłości skutkować może  podwyżką tzw. opłat śmieciowych, bo wzrastają koszta  ich wywozu.

Straż Miejska wypowiada zdecydowaną wojnę  bałaganiarzom.  Ustaleni bądź  zatrzymani na gorącym uczynku sprawcy będą surowo karani. Straż Miejska do walki z tym  procederem zaprasza także mieszkańców, którym na sercu leży estetyka w miejscu zamieszkania. Proszę dzwonić pod telefon  dyżurny 58 677-70-40 lub 986 (czynne całą dobę).

 

Sm Wejherowo

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe