Pół wieku wspólnej drogi. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

  • 19.02.2020, 15:02 (aktualizacja 19.02.2020, 15:12)
  • Redakcja wejherowo24.info
Pół wieku wspólnej drogi. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie
Kolejni małżonkowie zostali uhonorowani „Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi przez prezydenta RP. Podczas spotkania w wejherowskim Muzeum Przebendowskich i Keyserlingków prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt wyróżnił osiem par małżeńskich.

Pół wieku, to dużo i mało...jak śpiewał Krzysztof Krawczyk. Jednakże 50 lat wspólnej drogi to dla wielu sukces godny pozazdroszczenia. A takim stażem małżeńskim, może pochwalić się, aż 8 par z Wejherowa: Urszula i Leonard Browarczyk, Jadwiga i Benon Kiernikiewicz, Teresa i Jerzy Krzak, Amanda i Paweł Miotk, Czesława i Paweł Nowicki, Irena i Jan Sobczak, Maria i Paweł Sobieszek, Łucja i Stefan Wilimscy.

Prezydent  miasta Krzysztof Hildebrandt wręczył jubilatom odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez prezydenta RP. 
Jubilaci otrzymali także kwiaty i upominki ufundowane przez Prezydenta Miasta Wejherowa. Po odśpiewaniu przez gości „Stu lat” dla jubilatów wzniesiono toast lampką szampana za zdrowie i pomyślność nagrodzonych par.
Uroczystość, którą poprowadził kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Grzegorz Gaszta, uświetnił występ artystyczny wychowanków Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe