Domek w parku. Zaplecze i funkcja edukacyjna

  • 19.02.2020, 15:22 (aktualizacja 19.02.2020, 15:29)
  • Redakcja wejherowo24.info
Domek w parku. Zaplecze i funkcja edukacyjna Obecnie trwa modernizacja domku w parku Majkowskiego
W parku modernizowany jest budynek ulokowany tuż przy strefie aktywności fizycznej. Obiekt ma posłużyć jako zaplecze do zadań realizowany w parku, ale też spełniać rolę edukacyjną.

Od wielu lat trwa modernizacja parku Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie. Place zabaw, ścieżki spacerowe i edukacyjne, woliery dla ptaków, wzmocnienie kanałów, siłownia na wolnym powietrzu... To tylko cześć zadań. Do tego wszystkiego niezbędne jest zaplecze. A taką role ma pełnić stary domek ulokowany na skraju parku, tuż przy nowym placu zabaw i urządzeniach do ćwiczeń. Jednak budynek wymaga gruntownego remontu, który właśnie jest realizowany.

"Mamy też dużo więcej prac z zielenią i w związku  z tym materiały oraz sprzęt musimy gdzieś składować. Mamy również dział edukacji, który od dłuższego czasu prowadzi zajęcia edukacyjne z dziećmi. Odkrywamy tajniki flory i fauny w parku.(...) Do tego jest potrzebne zaplecze, jakaś sala." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa. 

I taką edukacyjną role ma również spełniać modernizowany budynek. Zagospodarowany zostanie także teren przy obiekcie. Postanie m.in. strefa rekreacyjna, gdzie będzie można odpocząć i nieco się wyciszyć...
Zmodernizowany obiekt i przyległy teren będzie dostępny dla spacerowiczów w czerwcu br.
 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe