Wietrzny weekend. W Wejherowie spadały dachówki, gałęzie drzew i...reklamy

  • 24.02.2020, 11:00
  • SM Wejherowo
Wietrzny weekend. W Wejherowie spadały dachówki, gałęzie drzew i...reklamy Zdj: SM Wejherowo
Wiejący w dniach 23-24  lutego wiatr o sile od 7-9 w skali Beauforta zrywał dachówki, konary drzew, banery reklamowe i przewrócił drzewo. Na szczęście obeszło się bez ofiar.

Pierwsze zdarzenie Straż Miejska zanotowała 23 lutego na Kalwarii Wejherowskiej, obrębie osiedla Harcerskie. Przy kaplicy XXV-Grób Chrystusa przewróciło się drzewo. Nikomu nic się nie stało. Nie została też uszkodzona kaplica. Tego samego dnia około godziny 11:00 silny wiatr zaczął zrywać dachówki z dachu budynku na pl. J Wejhera 2. Straż Miejska zabezpieczyła teren, gdzie dachówki spadały na ziemię. Wezwano również dekarzy, którzy bardzo szybki  dach zabezpieczyli i naprawili uszkodzenia. Funkcjonariusze na dwie godziny zamknęli  fragment pl. J Wejhera.

Kolejne  zgłoszenie o czyhającym niebezpieczeństwie zanotowano 24 lutego około godziny 5.00 nad ranem. Na budynku wieżowca nr 2 na ulicy Kochanowskiego zerwał się ze ściany baner. Wezwano Straż Pożarną, która zagrożenie usunęła. Od samego rana strażnicy sprawdzają miasto pod kątem zniszczeń i występujących nadal zagrożeń.

 

SM Wejherowo

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe