Droga Krzyżowa już w najbliższy piątek. Zmiana trasy

  • 26.02.2020, 13:41 (aktualizacja 26.02.2020, 13:44)
  • SM Wejherowo
Droga Krzyżowa już w najbliższy piątek. Zmiana trasy Zdj: SM Wejherowo
W najbliższy piątek na Kalwarię Wejherowską wyruszy pierwsza w tym roku procesja Drogi Krzyżowej. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej, odprawiane w każdy piątek Wielkiego Postu, przyciągają na Kalwarię tłumy wiernych.

Droga krzyżowa na Kalwarii rozpoczyna się wyjściem z kościoła klasztornego i procesją do Kaplicy Piłata. No czele procesji niesione są chorągwie kalwaryjskie oraz krzyż. Przez lata wierni na Kalwarię wychodzili z kościoła ul. Reformatów i Mickiewicza (pod prąd), ulicą św. Jacka, J. Wybickiego, ul. Marynarki Wojennej do kaplicy Piłata. 

Od tego roku na wniosek Gwardiana Klasztoru i po uzgodnieniach z służbami kościelnymi, trasa wymarszu ulegnie zmianie.  Zmiana podyktowana jest utrudnieniami w ruchu pieszych na ulicach Mickiewicza oraz św. Jacka, gdzie na wąskiej jednokierunkowej drodze, po jednej stronie na całej długości drogi zaparkowane są pojazdy. W tym roku te utrudnienia zostaną pominięte. Po Mszy św. około godziny 16:00 pątnicy  formować będą  procesję przy kościele klasztornym i wyruszą  na kalwaryjskie wzgórza ulicami: Klasztorną , Parkową, św. JackaJ. WybickiegoMarynarki Wojennej do Kaplicy Piłata. Na ulicy Klasztornej oraz Parkowej takich utrudnień nie będzie, ale będą krótkotrwałe dla zmotoryzowanych.  Na około 15-20 minut zamknięte zostaną dla ruchu pojazdów ulice: Zamkowa na wysokości skrzyżowania ulic: Wniebowstąpienia- Roszczynialskiego, Parkowa, św. Jacka od skrzyżowania z ulicą Parkową,  1 Maja i J. Wybickiego. Zmotoryzowanym proponujemy nie korzystać  z tych dróg w godzinach 16:00-16:20, ale poprawi się płynność ruchu samochodowego i autobusów na ulicy Kościuszki, Mickiewicza oraz Reformatów. W latach poprzednich na czas formowania się procesji wjazd w ulicę Mickiewicza, Klasztorną oraz  Reformatów był zamknięty. Obecnie na czas przejścia procesji  niewielkie utrudnienia w ruchu wystąpią na ulicy Parkowej, św. Jacka (odcinek od starego szpitala i dalej ul. Wybickiego). Kolejne krótkotrwałe utrudnienia w ruchu mogą wystąpić około godziny 18:00 na ulicy Strzeleckiel, gdy wierni wchodzić będą na górę  Trzech Krzyży. Przejście całej procesji  po drogach publicznych, jak co roku zabezpieczą funkcjonariusze Straży Miejskiej. Utrudnienia  na ww. ulicach w związku z Droga Krzyżową wystąpią: 28 lutego 2020r,  6,13,20 i 27 marca 2020r. oraz  3 i 10 kwietnia 2020 roku.

SM Wejherowo

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe