Koronawirus. Liczba zakażonych w Polsce wzrosła już do 246 osób

  • 18.03.2020, 08:13 (aktualizacja 25.01.2021, 16:08)
  • Lilii Wilczyńska (na podstawie danych z MZ)
Koronawirus. Liczba zakażonych w Polsce wzrosła już do 246 osób Zdj: www.pixabay.com
Koronawirus rozprzestrzenia się w ogromnym tempie. Od wczoraj liczba zakażonych w Polsce osób wzrosła o 8 przypadków.

Mycie rąk, w miarę możliwości niewychodzenie z domu, zasłanianie ust podczas kichania, przestrzeganie kwarantanny czy zachowanie 1,5 metrowego odstępu od innych osób. To nie są wymysły, a bardzo ważne środki ostrożności, które mogą pomóc w zniwelowaniu pandemii koronawirusa. 
Tylko od wczoraj liczba zakażonych osób wzrosła w naszym kraju do 246. Do tej pory wyleczono 14 osób. Jednak ilość zakażonych zwiększa się drastycznie. W województwie pomorskim mamy 8  przypadków. 

"Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego." - czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia. 

W całym kraju zmarło 5 osób, a liczba osób poddanych kwarantannie wynosi blisko 15 000 osób, zaś liczba osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju to blisko 23 000. Przypominamy, że osoby które powinny podlegać kwarantannie a tego nie robią, mogą zapłacić grzywnę nawet do 5 000 zł. 
 

Lilii Wilczyńska (na podstawie danych z MZ)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe