Uważajmy na oszustów. Chcą wejść do naszych domów pod pozorem przeprowadzenia dezynfekcji

  • 18.03.2020, 15:17
  • KPP Wejherowo
Uważajmy na oszustów. Chcą wejść do naszych domów pod pozorem przeprowadzenia dezynfekcji Zdj: www.pixabay.com
Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które wykorzystując epidemię koronawirusa chodzą po domach i chcą przeprowadzać dezynfekcję. Oszuści w ten sposób wykorzystują strach przed zagrożeniem podszywają się pod osoby zajmujące się dezynfekcją. Nie dajmy się oszukać i o każdym taki przypadku natychmiast informujmy Policję.

W ostatnim czasie coraz więcej słyszy się o różnych metodach działania oszustów, którzy wykorzystują strach mieszkańców i pod pozorem przeprowadzenia dezynfekcji, okradają właścicieli mieszkań. Oszuści przebrani w ochronne kombinezony pukają do naszych drzwi, wtedy informują nas, że muszą pilnie w naszym domu czy mieszkaniu przeprowadzić dezynfekcję i każą nam wyjść na zewnątrz. W tym czasie, kiedy oszuści są w środku, przeszukują szafy i okradają mieszkańców.

Apelujemy, nie wpuszczajmy żadnych osób, których nie znamy, a które chcą wejść do naszego mieszkania. To nie jest czas na odwiedziny. Bądźmy czujni, ponieważ mogą to być właśnie oszuści, którzy będą chcieli wykorzystać sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym.

KPP Wejherowo

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

narkomani roznoszą
narkomani roznoszą 20.03.2020, 14:26
narkotyki mogą roznosić zarazę

Pozostałe