Straż miejska kontroluje zamknięte obiekty. Na terenie szkół i placów zabaw zakaz przebywania

  • 23.03.2020, 08:57 (aktualizacja 23.03.2020, 09:04)
  • SM Wejherowo / redakcja
Straż miejska kontroluje zamknięte obiekty. Na terenie szkół i placów zabaw zakaz przebywania Zdj: SM Wejherowo
W związku z ogłoszoną pandemią koronowirusa, decyzją Prezydenta Miasta Wejherowa zamknięte zostały wszystkie ogólnodostępne place zabaw oraz obiekty sportowe będące w zasobach komunalnych miasta. Miejsca te codziennie kontrolowane są przez patrole straży miejskiej.

Straż miejska zwróciła się również do wejherowskich spółdzielni mieszkaniowych oraz wspólnot mieszkaniowych o zamknięcie lub otaśmowanie wszystkich placów zabaw i boisk w mieście, będących w ich zarządach. Przeprowadzone przez straż miejską kontrole nie wykazują łamania  wydanych zakazów. Na placach i boiskach nie ma dzieci i młodzieży. Jedynym mankamentem jest zrywanie taśm,  którymi wyznaczono zakaz wstępu na te obiekty. Tak było m.in. na oś. Przyjaźni, Patoka i pl. R. Jakubka. Sprawcy tych czynów muszą mieć świadomość, że za swoje czyny mogą odpowiadać karnie.

Funkcjonariusze kontrolują również obrzeża miasta, pod kątem gromadzenia się osób i inne miejsca publiczne gdzie  spożywany jest alkohol.  W okresie od 9 do 19 marca 2020 roku funkcjonariusze podjęli 29 takich interwencji dot. spożywania alkoholu. Pouczenia otrzymało 16 osób, mandatami ukarano 5 sprawców, w jednym przypadku sprawa trafi do sądu, a 10 zgłoszeń się nie potwierdziło.  

Strażnicy są również w ciągłym kontakcie z  służbami opieki społecznej. Sprawdzają każdy sygnał i zgłoszenia od zaniepokojonych  losem  swoich sąsiadów, w tym głównie osób starszych. Każde otrzymane zawiadomienie jest dogłębnie badane i wyjaśniane. W działaniach tych codziennie udział bierze od 8-10 funkcjonariuszy Straży Miejskiej.  Tak będzie aż do odwołania zagrożenia.

Przypominamy, że szkoły i wszelkie placówki edukacyjne są zamknięte. Oznacza to, że na ich terenie nikt niepowołany nie powinien przebywać. Miejskie place zabaw również zostały zabezpieczone i zamknięte. (zobacz tutaj https://www.wejherowo24.info/wiadomosci/3125,placowki-oswiatowe-zamkniete-zdalne-lekcje )

 

SM Wejherowo / redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ala
Ala 25.03.2020, 14:24
Dziwię się, ze ludzie tak ignorują sytuacje zagrożenia

Pozostałe