Pożary w Wejherowie. Jedna osoba zmarła

  • 24.03.2020, 08:47 (aktualizacja 25.03.2020, 14:35)
  • SM Wejherowo / redakcja
Pożary w Wejherowie. Jedna osoba zmarła Zdj: SM Wejherowo
W piątek oraz w niedzielę na terenie Wejherowa doszło do pożarów budynków mieszkalnych. Na ulicy Morskiej zapaliła się sadza. Nikt nie ucierpiał. Niestety pożar na ulicy Kopernika zakończył się tragicznie, bowiem życie straciła jedna osoba.

W piątek 20 marca 2020 roku około godziny 18:15 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o silnym zadymieniu rejonie ulicy Morskiej. Według zgłaszającego cuchnący dym wydobywa się z komina jednej z posesji. Wysłany na miejsce patrol stwierdził, że zapaliła się sadza w kominie. Strażnicy wezwali straż pożarną.  

Natomiast  22 marca 20120 roku około godziny 12:45 dyżurny straży miejskiej otrzymuje zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków  przy ulicy Kopernika w Wejherowie. W akcji ratowniczej udział wzięło 5 zastępów straży pożarnej. Strażnicy miejscy zabezpieczyli rejon objęty akcją gaśniczą i pomogli ewakuować mieszkańców pozostałych lokali mieszkalnych. W lokalu, w którym wybuchł pożar życie straciła jedna osoba, a druga przewieziona została do szpitala. 26  ewakuowanych osób umieszczono w specjalnie  wezwanym autobusie MZK. Miasto włączyło się w udzielanie pierwszej pomocy pogorzelcom.

SM Wejherowo / redakcja

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jaś
Jaś 24.03.2020, 17:34
A gdzie była policja w działaniach na Kopernika???? wszystko zrobiła straż miejska i strażacy??? co to za materiał mało uczciwy, na środkowym zdjęciu w oddali widać radiowóz ale ktoś widocznie ma w tym cel aby nie pisać o działaniach pozostałych służb 

Pozostałe