Rewitalizacja starego miasta. Kopernika, park kaszubski...

  • 25.03.2020, 13:47 (aktualizacja Dzisiaj, 14:58)
  • Lilii Wilczyńska
Rewitalizacja starego miasta. Kopernika, park kaszubski...
Nie tylko ulica Kopernika oraz łącznik pomiędzy Dworcową a Kopernika zostanie wyremontowany. Władze miasta planują w tej części miasta zrewitalizować również park kaszubski.

Na ten rok zaplanowano rozpoczęcie prac związanych z ulicą Kopernika w Wejherowie. Władze miasta chcą także wdrożyć kolejny projekt w ramach "Rewitalizacji Śródmieścia Wejherowa". W tym roku ma zostać bowiem ukończona dokumentacja dotycząca łącznika między ulicą Dworcową a Kopernika. Realizacje łącznika przewiduje się na przyszły rok. To jednak nie jedyne inwestycje w tej części miasta. W ramach rewitalizacji prawdopodobnie w przyszłym roku ruszą prace związane z modernizacją parku kaszubskiego.

„W tej części miasta będzie kolejna inwestycja. Jest to upiększenie parku kaszubskiego. Pozwolenie na budowę już mamy (…) Myślę, że w przyszłym roku będzie widać co się dzieje w parku kaszubskim.” – powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Wyremontowana ulica Kopernika, a także łącznik miedzy ulicami: Kopernika i Dworcową oraz park kaszubski będą tworzyć urokliwy ciąg, w którym oprócz nowoczesności mają zostać uwzględnione rysy historyczne, zwłaszcza jeśli chodzi o ulice Kopernika. Projekt oprócz modernizacji nawierzchni, chodników, oświetlenia, sieci podziemnych w tym kanalizacji deszczowej, przewiduje bowiem odrestaurowanie zabudowy wraz z zachowaniem przedogródków.

 

Lilii Wilczyńska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkanka
Mieszkanka 27.03.2020, 05:37
Witam
Ulice ogrodki zostana odnowione a co z kamienicami czy przy tak pieknej nowej ulicy odpadajacy tynk z kamienicy doda jej blasku
Ala
Ala 25.03.2020, 14:25
ale będzie pięknie Nie mogę się doczekać

Pozostałe