Wejherowski szpital. Oddział Położniczy, Trakt Porodowy oraz Patologia Ciąży funkcjonują niemal w pełnym zakresie.

  • 27.03.2020, 13:39 (aktualizacja 30.03.2020, 15:18)
  • szpitale pomorskie / redakcja
Wejherowski szpital. Oddział Położniczy, Trakt Porodowy oraz Patologia Ciąży funkcjonują niemal w pełnym zakresie.
Wejherowski szpital dementuje nieprawdzie informacje o braku możliwości realizacji porodów. Panie, które w najbliższych dniach spodziewają się dziecka, nie maja powodów do obaw. Pomimo, iż wejherowski szpital znalazł się na liście obiektów służby zdrowia dla pacjentów z podejrzanym lub stwierdzonym zakażeniem koronawirusem, przyjęcia do Oddziału Położniczego, Traktu Porodowego oraz Patologii Ciąży, realizowane są prawie w pełnym zakresie.

W związku z pojawiającymi się nieprawidłowymi informacjami o nieumożliwieniu porodów w Oddziale Położnictwa i Ginekologii Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie dementujemy powyższe informacje.

Pomimo, iż szpital znalazł się na liście obiektów służby zdrowia dla pacjentów z podejrzanym lub stwierdzonym zakażeniem koronawirusem, przyjęcia do Oddziału Położniczego, Traktu Porodowego oraz Patologii Ciąży, realizowane są prawie w pełnym zakresie. O przyjęciu do wyżej wymienionych oddziałów zawsze decyduje lekarz położnik.

Natomiast przyjęcia do Oddziału Ginekologii odbywają się zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami dla wszystkich szpitali. Możliwe są tylko wobec pacjentów wymagających pilnej interwencji medycznej (krwawienia zagrażające życiu, poronienia, ostre dolegliwości bólowe brzucha wymagające interwencji chirurgicznej).

Dla zapewnienia bezpieczeństwa każda zgłaszająca się rodząca będzie podlegać weryfikacji pod kątem zakażenia koronawirusem (na podstawie wywiadu epidemiologicznego oraz bieżącego badania lekarskiego). Podejmowane działania służą zapewnieniu wszystkim rodzącym bezpieczeństwa epidemiologicznego w okresie epidemii.

szpitale pomorskie / redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe