MZK. Zmiana opłat za przejazd autobusami

  • 30.03.2020, 12:23 (aktualizacja 30.03.2020, 12:36)
  • Redakcja wejherowo24.info
MZK. Zmiana opłat za przejazd autobusami
Od 1 kwietnia zmianie ulegnie taryfa opłat za przejazd autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji z Wejherowa. Nastąpią niewielkie podwyżki cen biletów.

Bilety jednorazowe, elektroniczne, miesięczne, czy na okaziciela – to tylko kilka przykładowych rodzajów, które oferuje Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie. Paleta oferowanych biletów uzależniona jest od potrzeb pasażerów. W najbliższym czasie wzrośnie nieco cena za przejazdy autobusami. Od 1 kwietnia br. zmienia się bowiem taryfa za usługi wejherowskiej komunikacji miejskiej.

„Bilety jednoprzejazdowe wzrastają z ceny 3,20 zł do ceny 3,80 zł, zaś ulgowe ze 1,60 zł na 1,90 zł. Jeżeli chodzi o bilety okresowe ważne od poniedziałku do piątku będą kosztował 90 zł, a bilet ważny we wszystkie dni tygodnia 98 zł. Bilet na okaziciela będzie kosztował 114 zł, a bilet 5-dniowy 26 zł.” – powiedział Krzysztof Nalewajko z-ca dyrektora ds. eksploatacji i informatyki MZK Wejherowo.

Bilety elektroniczne zyskują popularność, zastępując tradycyjne papierowe wersje. Dlatego zakup biletów elektronicznych jest bardziej opłacalny.

„Bilety w postaci elektronicznej jednoprzejazdowe będą kosztowały 3,40 zł normalny oraz 1,70 zł ulgowy.” - powiedział Krzysztof Nalewajko z-ca dyrektora ds. eksploatacji i informatyki MZK Wejherowo. 

Od 1 kwietnia wzrosną tez opłaty dodatkowe czyli m.in. tzw mandaty za przejazd bez biletu. Jednocześnie przypominamy, że z uwagi na sytuacje epidemiologiczną w naszym kraju zawieszona została sprzedaż biletów w autobusach czyli bezpośrednio u kierowcy.

Taryfa obowiązujących od 1 kwietnia cen znajduje się na stronie MZK Wejherowo.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maciej
Maciej 30.03.2020, 20:27
#MZK WEJHEROWO. Skoro podwyzki sa od 1 go kwietnia dlaczego juz dzis musiałem kupic bilety po 3.8? Nie zeby mnie bolalo 1.2 zl wiecej ale chodzi o sam fakt. To niezgodne z przepisami.

Pozostałe