Wejherowska komunikacja. Zasady bezpieczeństwa w autobusach

  • 30.03.2020, 13:54 (aktualizacja 30.03.2020, 15:17)
  • Redakcja wejherowo24.info
Wejherowska komunikacja. Zasady bezpieczeństwa w autobusach
Od 25 marca obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Mają przyczynić się do zmniejszenia trwającego obecnie stanu epidemiologicznego. Środki ostrożności wprowadzono także w komunikacji publicznej.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia m.in. w autobusie, tramwaju lub metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób.

W autobusach MZK Wejherowo liczba miejsc siedzących podzielona jest na 2 (tj. ~15 osób w autobusie standardowym, ~25 osób w autobusie przegubowym, 8 osób w minibusie na linii 17). W miarę możliwości kursy o największych potokach pasażerskich zostaną wsparte dodatkowym autobusem na odcinkach o największym natężeniu (tzw. "bis").

Jednocześnie informujemy, że zawieszona została do odwołania sprzedaż biletów bezpośrednio u kierowcy. Zapłaty za przejazdy biletami elektronicznymi z Kart Elektronicznych, można doładować poprzez internet (LINK) i w punktach sprzedaży biletów elektronicznych MZK Wejherowo (wykaz punktów) oraz poprzez dedykowane aplikacje mobilne telefonów do zakupu biletów jednoprzejazdowych (wybór: Wejherowo MZK lub Trójmiasto MZKZG):

  Sklep Play (Android) App Store (iOS)
SkyCash   LINK LINK
Jakdojade.pl   LINK LINK
Zbiletem.pl   LINK LINK
GoPay   LINK LINK
MPay   LINK LINK
 
Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe