Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie wejherowskim. Ośrodek zdrowia "Bukowa" zamknięty

  • 30.03.2020, 14:22 (aktualizacja 27.04.2020, 12:00)
  • Redakcja wejherowo24.info
Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie wejherowskim.  Ośrodek zdrowia "Bukowa" zamknięty
Liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1905 (w tym ponad 26 zgonów). Przypadki zachorowań w związku z pandemią dotarły już do powiatu wejherowskiego, w tym do samego Wejherowa.

Powiat wejherowski nie jest wolny od zakażań. Do 30 marca odnotowano 8 przypadków zakażenia na terenie naszego powiatu (z czego 1 osoba jest hospitalizowana, a pozostałe 7 osób z uwagi na dobry stan zdrowia objęte są decyzją o izolacji domowej.) Zbiorcza liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji administracyjnej PPIS w Wejherowie (nie dot. kwarantanny na podstawie rozporządzenia) wynosi 156 osób (z czego 123 osoby zakończyły już kwarantannę). Bieżąca liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym to 278 osób. 

W związku z ujawnieniem (28 marca) dodatniego wyniku testu na koronawirusa u personelu medycznego NZOZ Bukowa, na wniosek sanepidu, personel poddano kwarantannie. Budynek przychodni poddano dezynfekcji. 

Pacjenci którzy pozostawili zapotrzebowanie na leki zostaną powiadomieni telefonicznie o kodzie, aby móc je zrealizować. W sytuacji konieczności przedłużenia recept i zwolnień lekarskich należy wysłać maila na adres e-mail [email protected] wraz z podaniem danych : dane: imię i nazwisko, pesel, nr telefonu do kontaktu, listę leków z podaniem dawek i ilości, ewentualnie dane do zwolnienia lekarskiego. Pacjenci otrzymają zwrotne informacje na telefon lub e-mail.

W wyjątkowej sytuacji należy kontaktować się z rejestracją NZOZ w Luzinie, nr telefonów: 58 678 20 13;58 678 20 85, lub z NZOZ KASZUBY Wejherowo ul. Pomorska 9 nr telefonów: 58 672 37 73;58 672 37 71. W sytuacji zagrożenia życia należy skontaktować się ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym w Wejherowie. 

 

 

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe