Oddział neurologiczny wejherowskiego szpitala zamknięty. 15 osób zakażonych

  • 03.04.2020, 14:01 (aktualizacja 03.04.2020, 14:11)
  • Redakcja wejherowo24.info
Oddział neurologiczny wejherowskiego szpitala zamknięty. 15 osób zakażonych
Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników Oddziału Neurologii w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie podjęto decyzję o wstrzymaniu przyjęć do oddziału. Łącznie w powiecie wejherowskim jest 15 potwierdzonych laboratoryjnie zakażeń SARS-CoV-2, z czego 3 osoby są hospitalizowane, a 12 objęto izolacją domową.

Wewnętrznym nadzorem epidemiologicznym objęto około 50 osób personelu oraz 19 pacjentów szpitala, którzy mogli mieć kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie. W szpitalu zachowane są wszystkie możliwe środki bezpieczeństwa, w tym środki ochrony indywidualnej. W związku z zaistniałą sytuacją wdrożono właściwe procedury związane z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów i personelu do czasu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji wstrzymano przyjęcia do oddziału neurologii. Wszystkie osoby wymagające opieki oddziału neurologii będą kierowani do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni oraz innych oddziałów neurologicznych w Gdańsku.

W powiecie wejherowskim potwierdzono 15 przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji administracyjnej PPIS w Wejherowie (nie dot. kwarantanny na podstawie rozporządzenia)  wynosi 228 osób, z czego 130 osób zakończyło już kwarantannę.  Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 316 osób. 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe