Koronawirus. Wstrzymane obowiązkowe szczepienia dzieci

  • 03.04.2020, 14:49 (aktualizacja 20.04.2020, 16:05)
  • źródło https://www.gov.pl/
Koronawirus. Wstrzymane obowiązkowe szczepienia dzieci Zdj: www.pixabay.com
Do 18 kwietnia zaleca się odroczenie obowiązkowych szczepień dzieci. Uwzględniając ogłoszenie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem koronawirusem, Minister Zdrowia oraz Główny Inspektor Sanitarny rekomendują odroczenie szczepień obowiązkowych w ramach Programu Szczepień Ochronnych u dzieci.

W związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 Minister Zdrowia oraz Główny Inspektor Sanitarny wraz z konsultantami krajowymi w dziedzinie epidemiologii, medycyny rodzinnej, neonatologii i pediatrii rekomendują odroczenie szczepień obowiązkowych w ramach Programu Szczepień Ochronnych u dzieci, na 30 dni od wydania komunikatu, tj. do 18 kwietnia 2020 r.

Zalecenie ma na celu ograniczenie skupisk dzieci i rodziców w przychodniach. Szczepienie może być wykonane w sytuacji zaistnienia uzasadnionych przesłanek medycznych – lekarz opiekujący się dzieckiem powinien podjąć wówczas indywidualną decyzję. Szczepienia w oddziałach noworodkowych oraz szczepienia poekspozycyjne powinny być prowadzone na dotychczasowych zasadach. 

 

źródło https://www.gov.pl/

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bezpieczne zakupy
bezpieczne zakupy 05.04.2020, 22:16
niekiedy zakupy dużych w sklepach są zagrożeniem bo sporo ludzi stoi w kolejkach pod wiatr roznosi co trzeba .
Dlatego najbezpieczniej jest robić zakupy w mniejszych osiedlowych na przykład w Bolszewie pustki .

Pozostałe