Obostrzenia związane z epidemią. Czy w powiecie wejherowskim są przestrzegane?

  • 06.04.2020, 15:31 (aktualizacja 27.04.2020, 11:58)
  • Redakcja wejherowo24.info
Obostrzenia związane z epidemią. Czy w powiecie wejherowskim są przestrzegane? Zdj: KPP Wejherowo
Policja, żandarmeria wojskowa, straż miejska jednoczą siły i pilnują, żeby mieszkańcy naszego powiatu przestrzegali obostrzenia, które w związku z istniejącą pandemią wprowadził Rząd.

Na ulice wszystkich miejscowości w województwie pomorskim skierowano dodatkowych funkcjonariuszy, którzy codziennie kontrolują okolice parków, skwerów, plaż i lasów a także inne miejsca, gdzie zakazane jest przebywanie. Tereny patrolowane są także ze śmigłowca i przy użyciu dronów. Wszystko po to, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronanwirusa. Działania dotyczące przestrzegania wprowadzonych obostrzeń realizuje wejherowska policja, przy współpracy straży miejskiej i wojska.

„Tylko w niedziele policjanci ukarali około 20 osób mandatami karnymi w związku z popełnionymi wykroczeniami.” - powiedziała asp. sztab. Anetta Potrykus oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

Osoby, które nie stosują się do obowiązujących ograniczeń muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi i finansowymi. Pierwsze słoneczne dni pokazały, że wiele osób lekceważy wprowadzone obostrzenia.

„Zarówno policjanci jak i strażnicy miejscy musieli interweniować. Najbardziej rażące zachowania to wówczas, gdy osoby siedziały na ławkach i spożywały alkohol, nie przestrzeganie bezpiecznej odległości, spacerowanie po parkach czy lasach. Wychodząc z pieskiem na spacer, niektóre osoby wchodziły do parku. To jest absolutnie zabronione. „ - powiedziała asp. sztab. Anetta Potrykus oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

Przypominamy, że za złamanie przepisów związanych z epidemią grozi kara grzywny od 5 do 30 tys. zł.

 

Redakcja wejherowo24.info

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe