Powiatowe wsparcie dla przedsiębiorców. Bezzwrotne pożyczki

  • 09.04.2020, 12:52 (aktualizacja 09.04.2020, 13:05)
  • Redakcja wejherowo24.info
Powiatowe wsparcie dla przedsiębiorców. Bezzwrotne pożyczki
Jednym z elementów pomocy przedsiębiorcom z powiatu wejherowskiego jest udzielenie pożyczki do 5 000 zł. Przeznaczona jest na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej i będzie umarzana.

Starosta wejherowski wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy w Wejherowie uruchomił wsparcie dla mikroprzedsiębiorców. Wsparcie jest oferowane w ramach pożyczki w wysokości do 5000 zł , która będzie w całości umarzana.

„Poprzez powiatowy urząd pracy uruchomiliśmy wszystkie programy związane z pomocą dla przedsiębiorców, dla pracodawców. W tej chwili cały czas trwa nabór wniosków dotyczących pożyczek z funduszu pracy dla mikroprzedsiębiorstw. Tych wniosków obecnie wpłynęło około 200. Już 30 umów jest podpisanych. Każdy wniosek, który spełnia wymogi formalne otrzyma wsparcie. Na dzisiaj środki są zabezpieczone, ale złożyliśmy też do ministerstwa zapotrzebowanie na 1,5 mln zł, na kolejne wnioski.” – powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowska.

Jak zapewniła starosta powiatu wejherowskiego, nie będzie odmów z powodu braku środków finansowym. Jedynym odmownym kryterium mogą być kwestie formalne.

"Jeżeli chodzi o kolejne programy związane ze zwrotem części wynagrodzeń czy składek ZUS, to również będą uruchamiane. Nabory ruszą zaraz po Wielkanocy. Będzie 14 dni, aby dokumenty złożyć." - dodała Gabriela Lisius starosta powiatu wejherowskiego.  

Odnośnie sytuacji na rynku pracy w powiecie wejherowskim (w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku) jeszcze nie odnotowano wzrostu osób bezrobotnych.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe