Niedźwiedzie i pingwiny wracają... Sentymentalny akcent w parku

  • 24.04.2020, 14:09 (aktualizacja 17.07.2020, 09:59)
  • Redakcja wejherowo24.info
Niedźwiedzie i pingwiny wracają... Sentymentalny akcent w parku
Wejherowskiego niedźwiedzia oraz pingwina można podziwiać w parku Aleksandra Majkowskiego. Posagi, które królowały w latach 80-tych na Placu Wejhera zostały odnowione.

Dawniej były symbolem wejherowskiego Placu Wejhera. Starsze pokolenie Wejherowian często opowiada o tzw. białych niedźwiadkach. Władze miasta wraz z Wejherowskim Zarządem Nieruchomości Komunalnych oraz klubem historycznym „Miłośnicy Wejherowa” postanowiły zadbać o historyczne akcenty miasta i odnowić dostępne posagi niedźwiedzi oraz pingwinów.

„To są oryginały, które stały na rynku czyli wracają z powrotem. W Wejherowie były i tutaj pozostają. Stowarzyszenie, które zajmuje się historią przygotowuje odpowiednie tablice, opisujące tą historie, ale co ciekawe będą tam znajdowały się również zdjęcia najczęściej prywatne, które pokazują jak to kiedyś w Wejherowie bywało.” – powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

Póki co mieszkańcy Grody Wejhera mogą podziwiać jednego niedźwiedzia i pingwina. Jednak ekspozycja powiększy się.

„W tej chwili pozyskaliśmy jednego misia. Drugi miś pojawi się niebawem. Stoi też jeden pingwin, drugi jest remontowany. Szukamy jeszcze dwóch i tutaj zwracamy się z apelem. Jeśli ktoś ma informacje, gdzie te dwa pingwiny się znajdują, to prosimy o kontakt.” – powiedział Paweł Formela z Działu Edukacji WZNK.

Biały niedźwiedź i pingwin znalazły swoje miejsca w parku Aleksandra Majkowskiego na estetycznym skwerze, tuż za kanałem obok modernizowanego w parku domku. Przy posągach zostanie zamontowana informacja o ich historii oraz dawne zdjęcia Wejherowian na tle misiów i pingwinów. Osoby zainteresowane przekazaniem zdjęć proszone do 5 maja o kontakt pod nr tel. 727 923 981.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe