Obwodowa w Redzie. Powstanie m.in. rondo

  • 27.04.2020, 12:35 (aktualizacja 27.04.2020, 12:39)
  • Redakcja wejherowo24.info
Obwodowa w Redzie. Powstanie m.in. rondo
5 marca rozpoczęła się modernizacja ulicy Obwodowej w Redzie. Prace wykonywane są od mostku na kanale Łyskim aż do ulicy Łąkowej. Remont jest możliwy dzięki dofinansowaniu w ramach Funduszu Dróg Lokalnych.

Ponad 2 mln kosztuje modernizacja ulicy Obwodowej w Redzie. Obecnie realizowany jest pierwszy etap, który obejmuje odcinek od mostku na kanale Łyskim, aż do ulicy Łąkowej

„Powstanie w ramach tej inwestycji rondo u zbiegu ulic Obwodowej, Rolniczej i Olimpijskiej. Ma to na celu usprawnić ruch i zwiększyć bezpieczeństwo. Oprócz nowej nawierzchni i ronda, powstaną nowe zatoki autobusowe. Przeprowadzane są prace związane z siecią energetyczną, kanalizacją deszczową. Dodatkowo prowadzona jest budowa wodociągu.” – powiedział Jacek Thiel wicestarosta powiatu wejherowskiego.

Modernizacja ulicy Obwodowej w Redzie objęta została dofinansowaniem z Funduszu Dróg Lokalnych. 50 % pochodzi jednak z budżetów samorządowych (25 % z budżetu miasta Reda i 25 % z budżetu powiatu wejherowskiego). Prace mają zostać zakończonie w czerwcu br. 

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mikesz.
Mikesz. 02.06.2021, 11:15
Wyszło nie rondo tylko "rondelek". Bardzo niebezpicznie przesunięty z osi jezdni. Czekajmy na pierwsze stłuczki.

Pozostałe