Wejherowski szpital. Powróciła możliwość porodów rodzinnych

 • 06.05.2020, 09:17 (aktualizacja 06.05.2020, 09:22)
 • szpitale pomorskie / redakcja
Wejherowski szpital. Powróciła możliwość porodów rodzinnych Zdj: www.pixabay.com
Ważna informacja dla przyszłych rodziców. Szpital Specjalistyczny w Wejherowie wznowił tzw. porody rodzinne czyli możliwość towarzyszenia przy porodzie fizjologicznym osobie bliskiej. Aktualna sytuacja epidemiologiczna dotycząca ryzyka zakażenia SARS-CoV-2, powodującego COVID-19 wymusiła jednak wdrożenie nowych sposobów postępowania.

Szpitale Pomorskie Sp z o.o. w lokalizacji  – Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie z dniem 05.05.2020r. wznawia możliwość towarzyszenia przy porodzie fizjologicznym osobie bliskiej – tzw.  poród rodzinny. Aktualna sytuacja epidemiologiczna dotycząca ryzyka zakażenia SARS-CoV-2, powodującego COVID-19 zmusza nas do wdrożenia nowych sposobów postępowania.

 1. Osoba wskazana przez Rodzącą jako towarzysząca Jej przy porodzie, przed wejściem do Oddziału Położnictwa i Ginekologii / na Trakt Porodowy podlega wstępnej ocenie stanu zdrowia w obszarze SOR Szpitala (kontener) poprzez: wywiad epidemiologiczny
 2. Pomiar temperatury ciała
 3. Wypełnienie i podpisanie ankiety dotyczącej jej stanu zdrowia; ankietę dołącza się do dokumentacji medycznej Rodzącej
 4. Warunkiem udziału w porodzie rodzinnym jest brak objawów infekcji i negatywny wywiad epidemiologiczny.
 5. Osoba towarzysząca wypełnienia ankietę dotyczącą stanu zdrowia, która po podpisaniu jest dołączana do dokumentacji medycznej Rodzącej.
 6. W obszarze Izby Przyjęć osoba towarzysząca Rodzącej, zobowiązana jest umyć i zdezynfekować ręce, założyć jednorazową odzież ochronną oraz maseczkę, w której należy pozostać przez cały okres pobytu w Pokoju Narodzin.
 7. Po porodzie i około 2 godzinach od zakończenia porodu osoba towarzysząca Rodzącej opuszcza Trakt porodowy.
 8. Osoba towarzysząca Rodzącej przy porodzie zobowiązana jest przestrzegać zaleceń personelu medycznego.

Osobom towarzyszącym przy porodzie rodzinnym zabrania się:

 1. Opuszczania Pokoju Narodzin przez cały okres pobytu na Trakcie porodowym
  w którym odbywa się poród.
 2. Palenia tytoniu, spożywania napojów alkoholowych.
 3. Zachowania, stwarzającego zagrożenie bezpieczeństwa dla Rodzącej, swojego
  i personelu.
 4. Niestosownego/agresywnego zachowania wobec personelu medycznego- położna/lekarz.

W przypadku nieprzestrzegania powyższych zasad Szpital zastrzega sobie prawo cofnięcia zgody na poród rodzinny z osobą towarzyszącą.

szpitale pomorskie / redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

O_o'
O_o' 07.05.2020, 07:58
Czyli Szpital zwiększa poziom trudności pracy w i tak niełatwych warunkach. Gratuluję pomysłu. Jako rodzina osoby pracującej na oddziale jestem wprost zdumiony. Czym to Państwo motywujecie? Zwiększacie ryzyko po co? Osoby pracujące na oddziale izolują się, nie odwiedzają bliskich, pracują w ciężkich warunkach, nie widując swoich wnuków, dzieci i rodziców a teraz dodajecie im wisienkę na torcie w postaci ojca dziecka, który technicznie może być dodatkowym wektorem (tak to się chyba nazywa) wirusa. Co z rekomendacjami wirusologów i czołowych ginekologów w kraju? Czemu to ignorujecie?

Pozostałe