Odmrażanie komunikacji publicznej. Jakie zmiany?

  • 20.05.2020, 12:47 (aktualizacja 20.05.2020, 12:57)
  • Redakcja wejherowo24.info
Odmrażanie komunikacji publicznej. Jakie zmiany?
Przez ostatnie dwa miesiące sukcesywnie wprowadzano zaostrzenia, które wywierały ogromny wpływ na gospodarkę, życie społeczne i nasze zdrowie. Pozamykane zakłady pracy, zakazy dotyczące handlu czy drastyczne zmiany w edukacji. Narzucone przez polski rząd obostrzenia dotknęły także komunikacje publiczną.

Od 18 maja nastąpiło kolejne luzowanie tzw. obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. M. in. dotyczy to komunikacji miejskiej. Do autobusu wejdzie więcej pasażerów. Od poniedziałku, 25.05.2020 r. na wszystkich liniach wejherowskiej komunikacji miejskiej od poniedziałku do piątku będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w dni powszednie wakacyjne.

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK:

• na liniach 1, 2, 6, 8, 9, 11, 16, 17, 18 obowiązują całoroczne rozkłady ważne w dni powszednie

• na liniach 3, 4, 5, 7, 12 obowiązują rozkłady ważne w dni powszednie poza okresem roku szkolnego (wakacyjne),

• na linii 10 będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy ważny w dni powszednie - podobny do tego obowiązującego przed wprowadzeniem ograniczeń,

WEEKENDY:
• na linii 17 będą funkcjonowały kursy z oznaczeniem "w - kursuje w wakacje",
• pozostałe linie - bez zmian.

Obostrzenia w autobusach dotyczyły nie tylko ilości przewożonych pasażerów, ale również kupowania biletów.

„Te obostrzenia nadal obowiązują. Obecnie można nabyć bilety przez Internet i w punktach stacjonarnych, o ile są otwarte oraz za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Serdecznie zapraszamy do składania wniosków o wydanie kart elektronicznych.” –powiedział Krzysztof Nalewajko z MZK Wejherowo.

Wniosek dotyczący karty elektronicznej można złożyć nie tylko drogą elektroniczną, ale też bezpośrednio u przewoźnika na ulicy Tartacznej lub wysłać pocztą. Korzystanie z karty elektronicznej daje możliwość zakupu biletu w niższej cenie. Mimo luzowania obostrzeń nadal obowiązują pewnie kryteria ostrożności.

„Zalecamy jednak, żeby korzystając z autobusów zakrywać usta i nos oraz zachowywać odpowiednie odległości. „ – podkreślił Czesław Kordel prezes MZK Wejherowo.

Od pierwszego czerwca wraca sprzedaż biletów bezpośrednio u kierowców zarówno w MZK Wejherowo jak również u przewodników w Gdyni i w Gdańsku.

 

 

 

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe