26-latek z Gdyni zatrzymany za graffiti. Niszczył mienie na ulicy Przemysłowej i ks. Heyki

  • 20.05.2020, 13:02 (aktualizacja 20.05.2020, 13:09)
  • KPP Wejherowo / redakcja
26-latek z Gdyni zatrzymany za graffiti. Niszczył mienie na ulicy Przemysłowej i ks. Heyki KPP Wejherowo
Policjanci wczoraj wczesnym rankiem w Wejherowie, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie elewacji na dwóch budynkach garażowych przez namalowanie napisów i rysunków. 26-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Przypominamy, że za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczorajszy poranek okazał się pechowy dla mieszkańca Gdyni. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie z samego rana otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic miasta ktoś maluje graffiti. Po przyjeździe patrolu policji na miejsce zdarzenia okazało się, że 26-letni mężczyzna będąc w towarzystwie innych kolegów, zniszczył elewację na ścianach budynków garażowych, przy dwóch różnych ulicach (Ks. Heyki i Przemysłowej). Zamiast pozostać w domu, nie przemieszczać się bez wyraźnej życiowej potrzeby, sprawca przyjechał do Wejherowa by malować graffiti.

Na ścianach ujawniono szereg różnych napisów oraz rysunki, a sam sprawca był ubrudzony farbą. Straty, które spowodował zostały wstępnie oszacowane na kilka tysięcy złotych.

Policjanci zabezpieczyli ślady i przeprowadzili oględziny. 26-letni gdynianin został wczoraj przez policjantów przesłuchany oraz usłyszał zarzut. 26-latkowi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Wejherowo / redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe