Więcej wierzyć... Wiersze Karola Wojtyły w muzycznej aranżacji

  • 20.05.2020, 14:21 (aktualizacja 20.05.2020, 15:08)
  • Redakcja wejherowo24.info
Więcej wierzyć... Wiersze Karola Wojtyły w muzycznej aranżacji
„Więcej wierzyć” to tytuł nowego krążka Weroniki Korthals. Piosenki powstały do słów, które niegdyś napisał Karol Wojtyła, a premiera płyty zbiegła się z setną rocznicą urodzin papieża.

Weronika Korthals wydała kolejną płytę. Tym razem coś dla miłośników lirycznych brzmień. „Więcej wierzyć” to nowy krążek wokalistki na którym usłyszymy 13 utworów. Weronika Korthals śpiewa do słów Karola Wojtyły. Są to wiersze, które napisał papież i do których muzyczną oprawę stworzyli Mirosław Hałenda oraz sama wokalistka.

"Zaczęło się bardzo niewinnie, ponieważ zostałam poproszona, aby podczas wydarzenia artystycznego (konkurs plastyczny) poświęconego Janowi Pawłowi II zorganizować oprawę muzyczną. W mojej głowie od razu narodził się pomysł, że skoro wydarzenie jest poświęcone naszemu wielkiemu Polakowi, to nawiążę do poezji Karola Wojtyły. Usiadłam przy pianinie i skomponowałam muzykę do jednego, drugiego i trzeciego wiersza, które premierowo zabrzmiały w 2017 roku, ale jeszcze wtedy nie myślałam, że będzie z tego płyta. Po drodze zrealizowałam się mnóstwo cudownych projektów, m.in. stworzyliśmy płytę ZoZi z piosenkami edukacyjnymi dla dzieci. A sfinalizowanie nagrań albumu "Więcej wierzyć" pięknie nam się zbiegło z setną rocznicą urodzin Karola Wojtyły." - powiedziała Weronika Korthals

Na płycie usłyszymy również męża i córkę wokalistki – Łukasza Tartas oraz Zosię. Gościcinie śpiewa także Natalia Szroeder. 

 

Teledyskiem promującym krążek „Więcej wierzyć” jest utwór pt. „Kto się długo pochylał nade mną”. 

 

Płytę można zakupić w Empiku oraz na stronie wydawcy Soliton.pl

 

Redakcja wejherowo24.info

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe