Jutro wzmożone działania. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  • 20.05.2020, 14:44
  • KPP Wejherowo
Jutro wzmożone działania. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego Zdj: KPP Wejherowo
21 maja policjanci przeprowadzą działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na miejsca, w których najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń.

Już jutro na terenie naszego powiatu, ale także i całego województwa pomorskiego przeprowadzone zostaną działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy oraz kierujący – rowerzysta. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego
Zarówno pieszy, jak i rowerzysta nie są chronieni przez poduszki powietrzne, strefy zgniotu, czy pasy bezpieczeństwa. Jedyną ochroną rowerzysty jest kask, który warto stosować dla własnego bezpieczeństwa. Z tego powodu tak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie się do zasad bezpieczeństwa na drodze.   
Policjanci będą reagować na wszelkie zachowania mogące stanowić zagrożenie dla uczestników ruchu. W ramach działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” należy spodziewać się większej liczby patroli ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na miejsca w których najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń zarówno przez niechronionych uczestników (pieszych i rowerzystów), jak i przez kierowców.  
Jednocześnie przypominamy, że poza obszarem zabudowanym, od zmierzchu do świtu, pieszy jest zobowiązany do używania elementów odblaskowych. Nawet niewielki odblask sprawia, że pieszy staje się widoczny dla kierującego.

KPP Wejherowo

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe