4 kierowców straciło prawa jazdy, 15 pieszych popełniło wykroczenia. Podsumowanie ostatnich działań policji

  • 22.05.2020, 12:20 (aktualizacja 22.05.2020, 12:26)
  • KPP Wejherowo
4 kierowców straciło prawa jazdy, 15 pieszych popełniło wykroczenia. Podsumowanie ostatnich działań policji Zdj: KPP Wejherowo
Policjanci z drogówki prowadzili akcję pod kryptonimem " Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Realizacja tych działań w dużej mierze wpływa na wzajemne poszanowanie przepisów ruchu drogowego przez pieszych i kierujących, co zwiększa bezpieczeństwo na ulicach miejscowości naszego regionu. Czterech kierowców utraciło prawa jazdy za znaczne przekraczanie prędkości na terenie zabudowanym, piętnastu pieszych popełniło wykroczenia.

Policjanci z drogówki prowadzili akcję pod kryptonimem " Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Działania policjantów z ruchu drogowego często rozpoczęły się już we wczesnych godzinach porannych. Funkcjonariusze na terenie całego powiatu kontrolowali zachowania pieszych oraz kierujących. Policjanci reagowali na wszelkiego rodzaju przewinienia popełniane zarówno wobec, jak i przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. W rezultacie policjanci ujawniali łącznie
56 wykroczeń, z czego aż 15 popełnili piesi. Głównymi przewinieniami pieszych było przejście przez jezdnię w miejscach niedozwolonych albo przy czerwonym świetle. Dziesięciu pieszych zostało ukaranych mandatami, pozostali zostali pouczeni. Mundurowi zatrzymywali także do kontroli drogowych rowerzystów. W trakcie takich kontroli aż czterech z nich znajdowało się w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo w trakcie kontroli prędkości, czterech kierowców znacznie przekroczyło dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym, o ponad 50 km/h. W takich przypadkach kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy, zostali ukarani mandatem karnym oraz otrzymali po 10 punktów karnych.

Mundurowych można było spotkać w wielu różnych miejscach, m.in. w okolicach przejść dla pieszych, a także na odcinkach dróg, gdzie piesi zmuszeni są poruszać się jezdnią. W trakcie działań policjanci szczególną uwagę zwracali na nieprawidłowości w relacji kierujący – pieszy.

Pamiętajmy, że okres wiosenny jest szczególnie niebezpieczny dla pieszych i rowerzystów. Mając na uwadze bezpieczeństwo, mundurowi stanowczo reagowali i będą dalej reagować w przypadku ujawnienia wykroczeń popełnianych przez pieszych, polegających m.in. na przechodzeniu na czerwonym świetle i w miejscach niedozwolonych oraz braku elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym.

 

KPP Wejherowo

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe