Zasłużeni strażacy powiatu wejherowskiego. Praca, która jest misją.

  • 29.05.2020, 09:49 (aktualizacja 17.07.2020, 09:56)
  • Lilii Wilczyńska
Zasłużeni strażacy powiatu wejherowskiego. Praca, która jest misją.
Pożary, wypadki, pomoc osobom poszkodowanym w różnych sytuacjach, a także liczne działania w kwestii zagrożeń czy to chemicznych czy epidemiologicznych. Strażacy, to jedna z grup, które najbardziej poświęcają się dla drugiego człowieka. Ich święto przypadało na początku maja, ale w tym roku z uwagi na pandemie było skromne. Jednak władze powiatu wejherowskiego nie zapomniały o strażakach i pod koniec maja postanowiły nagrodzić najbardziej zasłużonych.

Powiat wejherowski wprowadził nowe nagrody, które mają podkreślić rangę i zasługi straży pożarnej. W tym roku po raz pierwszy uhonorowano najbardziej zasłużonych strażaków powiatu wejherowskiego. Nagrody 18 osobom wręczyła starosta Gabriela Lisius.

Straż pożarna to służba, która jest bardzo potrzebna i widoczna (…) Strażacy do różnych zadań są wzywani i zawsze są gotowi. To ludzie, którzy mają misję pełnienia dobra i służenia drugiemu człowiekowi.” – powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

Zasłużeni strażacy zostali wytypowani przez swoje jednostki. Wnioski weryfikowała specjalnie na ten cel utworzona Kapituła. W tym roku z uwagi na stan epidemiologiczny święto strażaków, które przypadało 4 maja było mniej uroczyste, ale paradoksalnie, to właśnie strażacy są jedną z grup o największej liczbie zadań w czasie pandemii.

Nagroda dla zasłużonych w minionym roku strażaków została przyznana po raz pierwszy, ale jak zapewniła starosta Gabriela Lisius, nie po raz ostatni.

 

 

Lilii Wilczyńska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe