Rowerzystka potrąciła 1,5 roczne dziecko. Policja przypomina - rowerzysto pamiętaj o....

  • 23.06.2020, 15:35 (aktualizacja 23.06.2020, 15:37)
  • KPP Wejherowo / redakcja
Rowerzystka potrąciła 1,5 roczne dziecko. Policja przypomina - rowerzysto pamiętaj o.... Zdj: KPP Wejherowo
Rowerzysta potrącił dziecko w Wejherowie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń cyklista nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala. Teraz najprawdopodobniej wobec rowerzysty zostanie skierowany wniosek do sądu rejonowego.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o potrąceniu 1,5 rocznego dziecka w Wejherowie na ul. 12-go Marca w pobliżu ul. Wałowej. Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 19:00. Jadący w kierunku Placu Wejhera rowerzysta wjechał wprost na półtoraroczne dziecko. Na miejsce zostali wezwani policjanci i pogotowie. Jak ustalili mundurowi rowerzysta, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu i potrącił dziecko. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili oględziny.

Dziecko przewróciło się i zostało przetransportowane do szpitala. Po wykonaniu badań zostało zwolnione do domu.

Policjanci przypominają i apelują w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu"

Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.A ponadto kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

KPP Wejherowo / redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe