Kaszubsko - Pomorska Szkoła Wyższa. Nowe kierunki i tytuł magistra

  • 24.06.2020, 11:50 (aktualizacja 24.06.2020, 13:43)
  • Redakcja wejherowo24.info
Kaszubsko - Pomorska Szkoła Wyższa. Nowe kierunki i tytuł magistra
Kaszubsko – Pomorską Szkołę Wyższą w Wejherowie odwiedził minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciech Murdzek. Powodem było m.in. wręczenie pozwolenia na utworzenie nowych kierunków.

Od 2003 roku w Wejherowie funkcjonuje Kaszubsko – Pomorska Szkoła Wyższa. Nieustannie podnosi swój standard i wprowadza nowe kierunki. Ostatnio uzyskała pozwolenie na utworzenie kierunku: pielęgniarstwo (studia I stopnia) oraz na utworzenie studiów II stopnia o profilu praktycznym na kierunku: socjologia.

Pozwolenie na utworzenie studiów II stopnia o profilu praktycznym na kierunku socjologia osobiście wręczył rektorowi KPSW minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Wojciech Murdzek.

„Ważne jest żeby dbać o jakość kształcenia, pozyskiwać dobrych nauczycieli akademicki i być dumnymi z absolwentów. „ – podkreślił Wojciech Murdzek minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Minister podkreślił, że atutem lokalnych uczelni jest ich idealne dostosowanie do potrzeb regionalnego rynku pracy. Wejherowska szkoła wyższa od lat wspierana jest też przez lokalne samorządy, zwłaszcza powiat wejherowski.

„Szkoła wyższa się rozwija, są nowe kierunki (…) Szkoła jest rozwojowa i kształci na wysokim poziomie. Bardzo nam zależy, aby mieszkańcy naszego powiatu mogli tutaj uzyskać tez tytuł magistra”- powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

Placówka kładzie również duży nacisk na doskonalenie zawodowe. Obecnie oferuje ponad 20 kierunków studiów podyplomowych.

Podczas wizyty minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zwiedził budynek wejherowskiej uczelni oraz sąsiadującego Zespołu Szkół Policealnych, który ściśle współpracuje z KPSW.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe