Dodatkowe pieniądze dla samorządów. Tarcza antykryzysowa

  • 26.06.2020, 11:06 (aktualizacja 26.06.2020, 11:14)
  • Redakcja wejherowo24.info
Dodatkowe pieniądze dla samorządów. Tarcza antykryzysowa
W ramach rządowej tarczy antykryzysowej 5 mld trafi do gmin i miast na prawach powiatu, natomiast 1 mld do powiatów ziemskich. Posłanka Magdalena Sroka gościła w powiecie wejherowskim i przekazała symboliczne czeki. Pieniądze na kontach samorządów znajda się już w wrześniu.

Wszystkie gminy i miasta w powiecie wejherowskim otrzymały wsparcie rządowe w ramach tarczy antykryzysowej. Najwięcej, bo ponad 9 mln złotych zasili budżet Rumi. Powiat wejherowski oraz miasto Wejherowo otrzymały ponad 5 mln zł.

Posłanka Magdalena Sroka gościła w siedzibie powiatu wejherowskiego i przekazała symboliczny czek. Budżet powiatu zwiększy się o kwotę 5 302 868 zł. Dzięki środkom rozbudowane zostanie liceum na ulicy Bukowej oraz rozpoczęty zostanie generalny remont budynku przy ulicy Ofiar Piaśnicy 22. Powstanie tam Środowiskowy Dom Samopomocy (dzisiaj w budynku mieści się przedszkole Przyjaciele Kubusia Puchatka, umowa dzierżawy obowiązuje do 30 czerwca br.). Dodatkowe fundusze mają również wesprzeć rozbudowę budynku starostwa powiatowego przy ul. 3 Maja. 

Łącznie samorządy z powiatu wejherowskiego otrzymały ponad 32 miliony złotych, w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe