Przemysłowa. Kiedy drugi etap?

  • 30.06.2020, 13:16
  • Redakcja wejherowo24.info
Przemysłowa. Kiedy drugi etap?
Pierwszy etap modernizacji ulicy Przemysłowej ukończono w zeszłym roku. Przed nami kolejny. Trwają obecnie prace kończące dokumentacje projektową związaną z modernizacją drugiego etapu wraz z ulicą Tartaczną.

Modernizacja ulicy Przemysłowej w Wejherowie została podzielona na dwa etapy. Pierwszy zakończono w 2019 roku, a jego koszt opiewał na kwotę 4 mln zł. Powstały nowe zatoczki autobusowe, chodniki, oświetlenie. Dokonano przebudowy całej infrastruktury podziemnej. Władze powiatu szykują się już do II etapu. Trwają obecnie prace kończące dokumentacje projektową.

„Jest to bardzo duży projekt drogowy. Od 2 lat przygotowujemy dokumentacje. Powstaną 2 ronda: na ulicy Tartacznej skrzyżowanie z ulicą Budowlanych oraz na skrzyżowaniu Przemysłowej, Tartacznej i Szkolnej. Wszystko po to, żeby było bezpiecznie, a coraz większy ruch odbywał się płynnie.” – powiedział Jacek Thiel wicestarosta powiatu wejherowskiego.

Wniosek o pozwolenie na budowę został już złożony. Zadanie zostanie złożone również do konkursu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Z kolei miasto Wejherowo szykuje się do modernizacji ulicy Budowlanych. Ma tam powstać nowa nawierzchnia, zjazdy, chodniki i ścieżka rowerowa.

 

Redakcja wejherowo24.info

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe