Mieszkaniec Gdyni zaginął. Wejherowscy strażnicy miejscy odnaleźli mężczyznę i udzielili pomocy

  • 01.07.2020, 11:16
  • SM Wejherowo / redakcja
Mieszkaniec Gdyni zaginął. Wejherowscy strażnicy miejscy odnaleźli mężczyznę i udzielili pomocy Zdj: SM Wejherowo
Mieszkaniec Gdyni wyszedł z domu i nie wrócił. Wejherowscy strażnicy miejscy znaleźli go leżącego na ulicy i udzielili pierwszej pomocy.

30 czerwca 2020 roku około godziny 09:00 funkcjonariusze z zmotoryzowanego patrolu straży miejskiej podjęli interwencję wobec leżącego i śpiącego  na ulicy Łąkowej w Wejherowie mężczyzny. Ten nie był pijany, ale był poszukiwany przez policję celem ustalenia miejsca pobytu. 24-letni mieszkaniec Gdyni wyszedł z domu przed kilkoma dniami i do niego nie wrócił. Rodzina złożyła zawiadomienie o jego zaginięciu. Mężczyzna  był głodny i spragniony. Otrzymał pomoc w tym zakresie. Ratownicy kwalifikowanej pierwszej pomocy ze straży miejskiej wspólnie z policjantami udzielili poszkodowanemu również pierwszej pomocy medycznej. Na widoczne  rany nóg  założyli opatrunki, po czym pojechał on do rodzinnego miasta.

W wejherowskiej straży miejskiej zatrudnionych jest 7 ratowników kwalifikowanej pierwszej pomocy. Na wyposażeniu radiowozu interwencyjnego znajduje się specjalistyczny sprzęt medyczny- jak się okazuje niezbędny w takich sytuacjach. Od 05 marca wejherowska straż miejska, jako jedna z trzech w Polsce  wpisana została przez Wojewodę Pomorskiego do rejestru jednostek współpracujących z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne.

SM Wejherowo / redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe